דף הבית » צ'כיה – בין המדינות האטרקטיביות ביותר עבור חברות גלובליות

צ'כיה – בין המדינות האטרקטיביות ביותר עבור חברות גלובליות

צ'כיה – בין המדינות האטרקטיביות ביותר עבור חברות גלובליות

המגזין הכלכלי המוביל בצ'כיה – EURO, פרסם מחקר בו נטען כי צ'כיה הפכה לאחרונה לאחת המדינות המובילות בעולם בהשקעות במרכזי שירות אסטרטגיים של חברות מובילות במשק. לפי המחקר שנערך על ידי חברת אינפוזיס (מהחברות הגדולות בעולם בתחום מיקור חוץ של חברות בתחום הIT ). תחום מרכזי השירות והמנהלה של חברות בצ'כיה מעסיק כ- 30,000 עובדים וערך השוק שלו אמור להגיע בשנת 2010 לכשני מיליארד דולר.

חברות רבות החלו בחדירה לשוק הצ'כי

לפי תוצאות המחקר, צ'כיה הפכה לאחת משלוש המדינות האטרקטיביות ביותר באירופה עבור מרכזי שירות אסטרטגיים לחברות, הכוללים שירותי חשבונאות, טכנולוגיות מידע, שירותי מנהלה ולוגיסטיקה. בין החברות שפתחו את מרכזי השירות האסטרטגים בצ'כיה נמצאות טסקו, סקייפ, IBM, Exxon Mobile ו – DHL. לאחרונה הודיעה ענקית האלקטרוניקה סימנס כי היא מעבירה את כל שירותי החשבונאות של החברה במדינות אירופה לצ'כיה, נוסף על שירותי המנהלה שיופעלו מפראג ומהעיר אוסטרווה הממוקמת במזרח צ'כיה. הודעה זו של חברת סימנס מהווה פתח לחברות נוספות אשר בוחנות את האפשרות להעביר את מרכזי ההשקעות המרכזיים שלהן למדינה.

מדוע דווקא צ'כיה?

צ'כיה המעורבת באופן מלא בכלכלה האירופאית היא מהיציבות באזור, בעיקר בתקופת המשבר העולמי. בנוסף, התשתיות במדינה הם ברמת פיתוח גבוהה מאד ושוק העבודה מציע כמות נכבדה של עובדים מיומנים שלהם ידע במגוון שפות אירופאיות. יתרון משמעותי נוסף הוא מיקומה הגאוגרפי של צ'כיה בליבה של אירופה.

להלן דירוג המדינות הבטוחות והאידיאליות עבור מיקור חוץ:

גלילה למעלה דילוג לתוכן
 דירוג  עיר  מדינה
 1  סינגפור סינגפור
 2  דבלין אירלנד
 3  סנטיאגו צ'ילה
 4  קרקוב/ וורשא  פולין
 5  טורונטו קנדה
 6  פראג צ'כיה
 7  בודפשט הונגריה
 8  מונטה ריי מקסיקו
 9  בייג'ין סין
 10  קהיר מצריים
 11  בוקרשט רומניה
 12  רייקיאוויק  איסלנד
 13  סאן חוזה קוסטה ריקה
 14  מונטה וידאו  אורוגוואי
 15  מקסיקו סיטי מקסיקו
 16  סופייה בולגריה
 17  ברטיסלבה סלובקיה
 18  סנט פטסבורג/מוסקבה רוסיה
 19  סאו פאולו ברזיל
 20  בואנוס איירס  ארגנטינה