דף הבית » מרכז מידע » חיפוש ומציאת עבודה בצ'כיה

חיפוש ומציאת עבודה בצ’כיה

מדי פעם מגיע שלב בחיים שבו רוצים לשנות כיוון, להחליף מקום מגורים או אפילו נאלצים לעשות זאת במסגרת רילוקיישן. אז בני הזוג נאלצים לחפש עבודה במדינה אליה עוברים, צ’כיה במקרה שלנו – אבל לא תמיד עם הצלחה יתרה.

לא מעט פונים מגיעים אלינו ומבקשים דרכנו למצוא עבודה בצ’כיה. כיום, עידן האינטרנט נמצא בשיאו ואין שום בעיה לנצל זאת ולנסות למצוא מקומות עבודה חדשים בשלב הראשון גם בלי להגיע לצ’כיה עצמה.

מאפייני שוק העבודה בצ’כיה

עבודה בצ’כיה היא לא רק אפשרות להכניס שכר נאה אלא גם הזדמנות להנות מאורח חיים מיוחד שנע על הגבול שבין עלויות מחייה מזרח-אירופיות לבין התרבות והקידמה שכל כך מאפיינת את מדינות מערב אירופה.

ברי המזל שיעבדו בפראג יהנו מגן עדן אמנותי ואדריכלי. בנוסף, פראג ידועה כמקום בילוי נהדר עם חיי לילה תוססים: מועדוני ג’אז, מגה ברים עצומים, פאבים קטנים ואינטימיים, מועדונים ומסעדות משובחות. לא לחינם ברוב ערבי הקיץ משוטטים ברחובות פראג קבוצות קבוצות של אנגלים, אירים וסקוטים שתויים שבאים לשם כדי לחגוג את מסיבות הרווקים שלהם.

מי שחולם על עבודה בתחום התיירות בפראג, רצוי שיכין את מרפקיו. כמות התיירים העצומה המגיעה לפראג כמעט ללא הפסקה גורמת ליצירת מקומות עבודה רבים שנתפסים באותו קצב בהן הם נוצרים. גם מחוץ לפראג יש עבודה בתחום תיירות האקסטרים – אך היא שמורה בעיקר למדריכים מקצועיים ומנוסים.

מאיפה להתחיל?

מרגע שהחלטתם על עבודה בצ’כיה, יש לגשת לשגרירות צ’כיה בתל אביב ולהגיש בקשה לקבלת ויזת עבודה אם אין לכם עדיין. בלעדי ויזת עבודה לא תוכלו לעבוד בצ’כיה באופן חוקי ולכן רצוי להתייעץ עם מי שכבר עבד בצ’כיה ושעבר כבר את התהליך של הגשת הויזה. לאחר מכן רצוי לחשוב על תחומי העבודה שמעניינים אתכם. ככל שתעמיקו תגלו שיש אפשרויות תעסוקה מגוונות בצ’כיה ולכן רצוי מראש להתמקד על 3-4 תחומים שמעניינים אתכם.

בשנים האחרונות צ’כיה נבחרה ע”י הרבה חברות בינלאומיות רבות כמרכז לוגיסטי ואסטרטגי בו הן מרכזות את כל הפעילות האיזורית ביבשת אירופה. לעיתים רבות גם הפעילות של אותם חברות בישראל נשלטת מפראג ולכן ונדרשים מדי פעם עובדים דוברי עברית ואנגלית לתפקידים במרכזי שירות, טלמרקטינג, חשבונאות ועוד. כך שמומלץ לחפש גם באתרי הבית של חברות בין-לאומיות ולנסות למצוא תפקידים בהם נדרשת בין היתר גם ידיעת השפה העברית.

בחרו את העבודה המתאימה לכם על ידי גלישה לאתרי האינטרנט המובילים בצ’כיה לחיפוש עבודה. צרו קשר עם המעסיקים או החברות דרך האינטרנט או בטלפון וקבעו עד 5 פגישות כדי למנוע מעצמכם בלבול מיותר.

דוברי רוסית יסתדרו טוב יותר עם השפה הצ’כית מאשר דוברי עברית ולכן קחו זאת בחשבון בעת גלישה לאתרים השונים.

אתרי האינטרנט המובילים לחיפוש עבודה בצ’כיה

Expats.cz/jobsהאתר המוביל לחיפוש עבודה עבור זרים בצ’כיה. בנוסף, מידע רב על עבודה בצ’כיה.אנגלית
Job.czהאתר הגדול ביותר בצ’כיה לחיפוש עבודה. טיפ: אם המודעה כתובה בצ’כית היא מיועדת לדוברי צ’כית בלבד.אנגלית
צ’כית
Praguepost.comאתר לחיפוש עבודה שמתמקד באוכלוסיית הזרים בצ’כיה.אנגלית
Tip-prace.czאתר מקומי לחיפוש עבודהצ’כית
Prace.centrum.czאתר לחיפוש עבודה זמנית בצ’כיהצ’כית
Prace.czאתר צ’כי לחיפוש עבודהצ’כית
 Hledampraci.cz אתר צ’כי לחיפוש עבודהצ’כית

ירידי גיוס בצ’כיה

בפראג, מדי שנה בחודש מרץ מתקיים יריד גיוס בשם Bilingual People שמיועד לזרים ולדוברי שפות. האירוע הזה מציע גישה למקצועות דו לשוניים רבים במאות משרות פנויות מחברות מובילות בינלאומיות וסוכנויות גיוס בצ’כיה ובכל רחבי אירופה, בענפי תעסוקה כגון שירות לקוחות, חשבונאות ופיננסים, IT, מכירות, שיווק, תרגום, ועוד… 

המעסיק הצ’כי.

באופן כללי, המעסיק הצ’כי קפדן מאוד. אם תאחרו לראיון העבודה ולו בחצי דקה – כנראה שתתחילו עם מספר נקודות חובה לא מבוטל.

התקבלתם לעבודה? מזל טוב! אמרו לכם להגיע בתשע לעבודה? התייצבו כבר ברבע לתשע וחכו לפתיחה. המעסיק הצ’כי לא חברותי כלל ביחס למעסיק הישראלי וכל הזמן תרגישו את הדיסטנס באויר בין העובדים למנהלים. זה עדיין לא אומר שלא תוכלו לשתות איתו כוס בירה אחרי העבודה אבל חכו שהוא יציע, הצעה כזו מצידכם עלולה להחשב כחוצפה.

שלוש, ארבע, קדימה לעבודה!

אם קראתם עד כאן, אתם כנראה בדרך הנכונה לעבודה בצ’כיה. כדי לא להילחץ משלל הסידורים המצפים לכם לפני הנסיעה, מומלץ לערוך רשימת מטלות מסודרת ולעבוד לפי הרשימה. יש לרכוש את המטבעות הנהוגים בצ’כיה: קורונה צ’כית או אירו, להוציא כרטיס אשראי בינלאומי ולארוז ביגוד בהתאם לעונה.

טיסה נעימה ועבודה מוצלחת ופוריה.

שאלות נפוצות

למה כדאי לעבוד בצ’כיה?

צ’כיה היא מרכז לוגיסטי ואסטרטגי של חברות בינלאומיות רבות ביבשת אירופה, מה שאומר שהן מחפשות עובדים לתפקידים שונים בתחומי השירות, הטלמרקטינג, החשבונאות ועוד.

האם יש עבודה מחוץ לפראג?

כן, בעיקר מדריכים מנוסים ומקצועיים בתחום של תיירות אתגרית.

מה צריך לדעת לפני שמגיעים לראיון עבודה בצ’כיה?

דבר ראשון – קראו את המאמר שכתבנו על המנטליות העסקית הצ’כית. דבר שני – אל תאחרו!! ושיהיה בהצלחה.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן