השקעה בפראג

פראג בירתה של צ’כיה נמצאת במרכזה של אירופה ומשמשת היום, כמו גם לאורך ההיסטוריה כגשר פיזי ועסקי בין מזרח אירופה למערבה. את פראג חוצה נהר הולטאבה ואוכלוסייתה מונה היום 2 מיליון תושבים. לפראג ציביון ייחודי המשלב בין העולם הישן והחדש ולה קסם מיוחד ההופך אותה לאחת הערים המתויירות ביותר בעולם.

תחבורה

לפראג תשתית התחבורתית מפותחת מאוד. תשתית זו כוללת מערכת נתיבים מסועפת של רכבת תחתית, רכבות, חשמליות בתוך העיר ונמל תעופה גדול ונתיבי רכבת המקשרים את פראג לשאר הערים המרכזיות באירופה.

השקעה בפראג

אחרי שחוותה משבר כלכלי כתוצאה מהמשבר הפיננסי העולמי, הכלכלה הצ’כית חזרה אל המסלול והיא צפויה להמשיך ולגדול. הגידול הזה שיפר את מצבה של צ’כיה וראוי לציון תרומתה של העיר פראג אשר הכנסותיה מהוות גדול נתח מהתמ”ג של צ’כיה. לפיכך, המגמה החיובית ששוררת במשק הצ’כי יכולה אך להועיל למשקיעים זרים.

 

היום, יותר מתמיד, השקעה בפראג היא השקעה נבונה, יעידו על כך ענק האינטרנט אמזון ועוד הרבה חברות בינלאומיות אשר עברו לעיר בשנים האחרונות. הסיבות לכך הן: כח אדם מצויין וזול יחסית למערב אירופה, תשתיות מסודרות למתן שירותים לשווקי חוץ ומיקום מצויין. הגישה העסקית המקובלת בצ’כיה היא האמונה של הצ’כים בכלכלת שוק חופשי כמו בשאר העולם המערבי.

תחומי השקעה עיקריים

פראג מתבססת בעיקר על כלכלת יצוא ושירותים. הזדמנויות רבות כמעט בכל התחומים עומדות בפני מי שחפץ בהשקעה בפראג. עם זאת, חלק מהתחומים בהם כדאי להשקיע הם: נדל”ן, שירותים אסטרטגיים, שירותים פיננסיים, תקשורת ותיירות.

תיירות

תעשיית התיירות בפראג היא אחד מהענפים המשגשגים ביותר בצ’כיה וראיה לכך היא העובדה שפראג צורכת יותר ממחצית מההוצאה הלאומית על תיירות. בעיר יש כמובן מתקני לינה טובים שיספקו את כל סוגי המבקרים.

נדל”ן

משקיעים זרים שעומדים לפני השקעה בפראג יכולים במקרים מסוימים גם לזכות בפטור ממס לתקופה קצובה. כמו כן, בנקים צ’כים מעניקים מימון של עד 70% מערך הנכס לרוכשי נדל”ן בצ’כיה. דבר שאין לו כמעט אח ורע בשום מקום אחר בעולם והוא מסמן יותר מכל את הרצון המתמשך של צ’כיה בכניסתם של משקיעים זרים למדינה.

לאור מגמות הביקוש וההיצע בשנים האחרונות, לאור ניתוחים שערכנו ולפי נתונים שקיבלנו מהבנק הלאומי הצ’כי אנו יכולים להעריך כי תחום הנדל”ן בפראג אינו רווי וצפויה תשואה של עשרות אחוזים למי שמבצע השקעה בפראג בתחום הנדל”ן בשנים הקרובות.

אם אתם שוקלים השקעה בפראג, נשמח לסייע לכם – צרו איתנו קשר.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן