איפה אפשר לקנות קרונות צ’כיות?

המרת שקלים לקרונות צ’כיות בישראל היא בעייתית כי ברוב המוסדות הפיננסיים בישראל כמו בנקים, צ’יינג’ים או דואר לא ניתן לבצע המרה זו. הסיבה לכך היא נדירותו של המטבע. קרונה צ’כית היא מטבע שנעשה בו שימוש בצ’כיה בלבד ולכן המסחר במטבע זה הוא מועט. בפועל, רבים מהישראלים שטסים לצ’כיה נאלצים להמיר שקלים לדולרים או לאירו ובצ’כיה מבצעים המרה נוספת מדולר/אירו לקרונה צ’כית. שיטה זו מחייבת את הממיר בעמלה כפולה: פעם אחת בהמרת שקלים לדולר/אירו ופעם שנייה בהמרה של דולר/אירו לקרונה צ’כית. 

עם זאת, רבות מחברות ההמרה בארץ מחזיקות ברשותן קרונות צ’כיות בעיקר בתקופת הקיץ מתוך ידיעה שאנשים רבים טסים לצ’כיה. אנחנו ממליצים לבדוק מראש מול סניף הבנק שלכם, חברת ההמרה והדואר לגבי רכישה של קרונות צ’כיות בישראל. במידה ואין ברשותם קרונות צ’כיות ניתן לבקש מהם להזמין עבורכם את המטבע לפי הכמות שתבקשו.

במקרה ולא תוכלו להמיר שקלים לקרונות צ’כיות בישראל אנחנו ממליצים על הפעולות הבאות:

  1. אם יש ברשותכם אירו/דולר ניתן להמירם לקרונות צ’כיות במשרדי חלפנות שונים בצ’כיה.
  2. אם יש ברשותכם שקלים בלבד:
    1. לסכומי כסף קטנים (נסיעה באוטובוס, שתייה, שימוש בשירותים וכו’) מומלץ לבצע המרה של שקלים לקרונות צ’כיות בדלפק להמרת מטבע בנתב”ג. עם זאת, שערי המרה בשדות תעופה בעולם נחשבים לגבוהים במיוחד ולפעמים כלל לא כדאי מבחינה כלכלית לעשות זאת. לכן ההמלצה שלנו היא להשתמש באופציה זו כדי להמיר סכומי כסף קטנים בלבד.
    2. לסכומי כסף גדולים מומלץ להוציא כסף בקרונות צ’כיות מכספומטים שונים בנתב”ג או בצ’כיה. משיכת הכסף נעשית באמצעות כרטיסי אשראי שונים.

בנתב”ג יש גם חברת המרה שמאפשרת המרת שקלים לקרונות צ’כיות במקום או באמצעות שליח שמגיע לביתכם. בכל מקרה, שער החליפין נמצא בקישור הזה וכדאי גם להצטייד גם בכרטיסי אשראי בינלאומיים ולא רק בכסף מזומן.

קורונה צ’כית היא המטבע שנהוג בצ’כיה מאז 8.2.1993, כלומר מהיום שבו הופרדה צ’כוסלובקיה לשתי ישויות מדיניות שונות: צ’כיה וסלובקיה.

לפני חלוקת צ’כוסלובקיה המטבע היה קרונה צ’כוסלובקית והשכנה סלובקיה אימצה לחיקה את מטבע היורו ואילו צ’כיה המירה את הקרונה הצ’כוסלובקית בקרונה צ’כית ביחס של אחד לאחד. המרה זו מנעה עליית מחירים שהתרחשה במדינות אחרות עם אימוץ האירו ולכן השקעה בצ’כיה נחשבת לכדאית במיוחד.

בעברית נקרא המטבע כתר צ’כי ובצ’כית שמו Koruna česka או בקיצור Kč . בשוק המטבעות מסומן המטבע באותיות הבאות: CZK. כל קרונה צ’כית מחולקת ליחידות של 100 האלר.

מאז 2008 יש רק מטבעות של 1,2,5 ו-50 האלר ושטרות של 50 קרונות ומעלה (50, 100, 200, 500, 1000 ו-2000). החלפת הקורונה הצ’כית ליורו הייתה אמורה להתרחש בשנת 2012 אך היא נדחתה למועד לא ידוע.

אנחנו מאחלים לכם טיסה נעימה ושהות מוצלחת בצ’כיה.

מחשבון המרת שקל לקרונה צ’כית

שאלות ותשובות

האם ניתן להמיר בארץ משקלים לקרונות צ’כיות?

כן, בחברות המרת מטבע רבות ניתן להמיר משקלים לקרונות צ’כיות, אבל לרוב זה אפשרי בתקופת הקיץ בלבד הודות לריבוי הטיסות לצ’כיה. לכן, מומלץ לבדוק מראש בבנק, בחברת ההמרה, בנתב”ג או בדואר לגבי אפשרות של הזמנה מראש של קרונות צ’כיות.

האם כדאי לקחת כרטיס אשראי בינלאומי לפני ביקור בצ’כיה?

כדי להיות מכוסים בכל מקרה שלא יהיה (למשל גניבה של כסף מזומן), מומלץ להצטייד הן בכסף מזומן והן בכרטיסי אשראי בינלאומיים לפני טיסה לצ’כיה. לבדיקת שער החליפין היומי הקליקו כאן.

האם כדאי לרכוש נדל”ן בצ’כיה להשקעה?

בהחלט! מכיוון שצ’כיה לא אימצה את מטבע היורו עם הצטרפותה לאיחוד האירופי, אלא המירה את הקרונה הצ’כוסלובקית לקרונה הצ’כית ביחס של 1:1 – המחירים במדינה נשארו נמוכים יחסית למדינות אחרות גם בתחום הנדל”ן. לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא רכישת נדל”ן להשקעה בצ’כיה לחצו כאן.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן