חברת ניהול נכסים צ’כית הבטיחה לכם שכר דירה? כך לא תפלו במלכודת

כנסיית גבירתנו לפני Tyn ומבט אל בתים עתיקים על רצפת אריחים בפראג צ'כיה

אם תחפשו בגוגל או בפייסבוק את המונח “ניהול נכסים בצ’כיה“, כנראה תתקלו בפרסומות רבות של חברות ניהול נכסים שיסמנו אתכם כבעלי עניין בנושא. בקרוב תתחילו להיות מופגזים בכל מיני פרסומות שמציגות התחייבות לשכר דירה מובטח ב-100 אחוז.

ומה אם אין שוכרים? אל דאגה, חברת ניהול הנכסים מבטיחה לשלם את דמי השכירות כדי שבעל הנכס יוכל להיות רגוע לחלוטין. לכאורה זהו חלומו של כל בעל נכס. אבל ממש לא…

כל מי שיש לו ניסיון בניהול נכסים וכל מי שיש לו ראש לעסקים, יבין במהרה שהחברות הללו, שמשקיעות הרבה מאוד כסף בפרסומות שנועדו לצוד בעלי נכסים, לא מפסידות דבר ובוודאי לא לוקחות על עצמן סיכונים.

אז מה הבעיה בהתחייבות לספק לבעל הנכס הכנסה מובטחת משכירות? המשיכו לקרוא וגלו את האמת שמאחורי המילים היפות.

חברות הניהול לא מפסידות אלא דווקא להיפך

חברות ניהול הנכסים שמציעות הכנסה מובטחת משכירות נכנסות למעשה לדירה כשוכרים, כך שהן חותמות על חוזה שכירות עם בעל הנכס המאפשר להן לשכור את הנכס. בינתיים הכל טוב, אבל…

חברות אלו גובות עמלה של 15% עבור שירותי ניהול הנכסים שלהם (כמעט כפול מדמי ניהול סטנדרטיים של כ-8%). העמלה היא כביכול עבור הסיכון שהן לוקחות במקרה שהדירה תישאר ריקה.

בעיה נוספת היא שחברות אלו גם שוכרות את הנכס מהבעלים בתעריף נמוך בהרבה משווי השוק. כך הן מוודאות שהן יוכלו להעביר את הנכס לשכירות משנה.

בדרך זו אתם כבעלי הנכס משלמים למעשה פעמיים – גם 15% דמי ניהול (כפול מהמקובל) וגם שכ”ד (85% הנותרים) נמוך בהרבה ממה שהיו מקבלים בהשכרת הנכס בתעריף השוק הרגיל.

ומה אתם יכולים לעשות?

למעשה, שוק השכירות בעיר פראג, או בכל עיר מרכזית אחרת, תוסס והביקוש בדרך כלל עולה על ההיצע. לכן אתם לא באמת צריכים לדאוג שלא יימצאו שוכרים לנכס שלכם. כל עוד אתם מתמחרים את שכר הדירה נכון, הנכס יושכר מהר יחסית.

כמו כן, חוזה שכירות אינו כולל בדרך כלל התחייבויות ניהול מצד החברה. להיפך, מדובר בחוזה שכירות בין בעל הנכס לחברת “ניהול הנכס”, כאשר האחרונה נכנסת כשוכרת בעלת זכות מיוחדת לבצע חכירת משנה.

ומה מוסר ההשכל של הסיפור? כשמישהו מציע לכם הצעה שבה הוא לכאורה לוקח על עצמו את כל הסיכון – בדקו את האותיות הקטנות. תמיד יש מלכוד.

אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר סולידית ואטרקטיבית לניהול נכסים (ללא התחייבות לתשלום שכר דירה מובטח או כל הבטחות שווא אחרות), פנו אלינו וקבלו הצעות מחיר הוגנות במיוחד. יש לנו מעל עשור של ניסיון בניהול נכסים בפראג.

    Scroll to Top
    יצירת קשר

      X
      צור קשר דילוג לתוכן