חובת הצגת אישור ביצועי אנרגיה (EPCׁׂׂ) לנכסים בצ’כיה

EPC

אישור דירוג ביצועי האנרגיה (EPC) הוא מסמך המכיל מפרט טכני ופרטי זיהוי של הבניין ועוצמות האנרגיה שלו, וכולל הצגה גרפית של דרגות אנרגיה מ-A (הגבוה ביותר) ועד G (הנמוך ביותר).

בשעת מכירת נכס בצ’כיה, יש להציג לקונה את אישור דירוג ביצועי האנרגיה (או עותק מאושר) לכל המאוחר עד מעמד החתימה על החוזה. זאת, בלי קשר לשאלה אם הדירה או הנכס ממוקם בבניין השייך לקטגוריה שלה תווית המחויבת על פי חוק או לא. בנוסף, קיימת חובה לסמן את דרגת האנרגיה על גבי מודעת הנכס.

מי אחראי לדאוג לאישור?

מה צריך לעשות אם אין לבניין תווית אנרגיה? על בעלי הנכס (בדרך כלל אגודת בעלי הדירות) מוטלת החובה להגיש את אישור ביצועי האנרגיה (EPC) אם ברצונם למכור את הדירה. אחרת קיימת סכנה שבעלי הדירה, ייקנסו בסכום של עד 200,000 קורונה צ’כית.

אם אגודת בעלי הדירות לא מגיבה ולא מגישה את אישור ביצועי האנרגיה, יש סיכון שגם אתם תיקנסו. כחלופה לאישור ביצועי האנרגיה (EPC) ניתן להגיש חשבונות אנרגיה (של 3 השנים האחרונות). יחד עם זאת, בעת ביקורת, עליכם להוכיח שעשיתם את כל המאמצים להשיג את האישור הנדרש. לכן, מומלץ לתקשר עם אגודת בעלי הדירות בכתב ולבקש אישור על הגשת הבקשה לקבלת אישור ביצועי אנרגיה (EPC). בהיעדר אישור ביצועי אנרגיה (EPC), יש לסמן את הבניין בסימון G (כלומר בדרגה הנמוכה ביותר) במסגרת פרסום המודעה.

מומחים לאנרגיה ולביקורת טכנית

על סוכן הנדל”ן לציין את החובות הללו. באפשרותו גם לסייע במשא ומתן מול בעלי הבניין ולהמליץ על מומחה לאנרגיה (אדם המוסמך על ידי משרד התעשייה הצ’כי להנפיק אישורי ביצועי אנרגיה (EPC).

בשעת מכירת בית פרטי, אתם (כבעלי הבית) נושאים באחריות לאישור דירוג ביצועי האנרגיה (EPC). מומלץ להגיש גם את דו”ח הביקורת הטכנית של הבניין, כדי להימנע מתלונות לא נעימות ודרישות מצד הקונים להנחה נוספת. חלק מהחברות המבצעות ביקורות טכניות, ימשיכו אחר כך ויטפלו עבורכם בקונים.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן