השפעת התיירות על כלכלת צ’כיה

מטוס שדה התעופה בפראג

נופים עוצרי נשימה, סמטאות עתיקות ותחבורה נוחה הם רק חלק מגורמי המשיכה שהופכים את צ’כיה למעצמת תיירות. שיא העונה מורגש בחודשי הקיץ בהם מזג האוויר נוח, אך את התיירים רואים בבירה פראג לאורך כל השנה. לדוגמה, בשנת 2010 ביקרו במדינה כ- 7 מליון תיירים, כאשר בממוצע כל תייר לן בפראג כארבעה לילות.

מיקומה הגיאוגרפי של צ’כיה במרכז יבשת אירופה מסייע לשגשוג התיירות הנכנסת. רק כמה שעות נסיעת רכבת מבדילות בין פראג לברלין, וינה, בודפשט, פולין ועוד. התנועה בין מדינות אלו היא נוחה, זולה יחסית, וקלה כיוון שביקורת הדרכונים במעברי הגבול בין המדינות בוטלה הודות לאמנת שנגן.

פירמת רואי החשבון היוקרתית KPMG, פרסמה לאחרונה מחקר שבחן את הכנסות המדינה מתיירות. המחקר מצא כי בשנת 2008 התיירות הנכנסת בלבד הכניסה 293 מיליארד כתר צ’כי (כ- 58 מיליארד ₪), כאשר אוצר המדינה זכה מתוכם ל- 97.5 מיליארד כתר צ’כי, כ- 6.9% מהכנסות המדינה, רובם ממע”מ (כ-38%). עוד עולה מהמחקר כי בין השנים 2010-2008 קפצה כמות התיירים ב- 4%.

ענף התיירות מספק לאזרחי המדינה 372,586 מקומות עבודה במשרה מלאה בשנה, נוסף על מקומות עבודה בחצאי משרה ועבודה שנייה הנפתחים בעיקר בחודשי הקיץ.

חשיבות ענף התיירות עודדה את הממשלה הצ’כית לחוקק חוק תיירות חדש במטרה לתמוך בהשקעות ובעסקים הקשורים לענף. כמו כן, מקצה האיחוד האירופי סכומים גדולים להשקעות תומכות תיירות ברחבי צ’כיה בעזרת קרנות ייעודיות.

הקשר הישראלי

המצב הפוליטי המתוח עם טורקיה הסית משקיעים ישראלים לבחון חלופות בפראג, עבור התייר הישראלי. אמנם בצ’כיה כמעט ולא ניתן למצוא מלונות “הכל כלול”, אך המחירים האטרקטיביים, מגוון רחב של מסעדות, הבירות האיכותיות שניתן ללגום בכל פינה והאווירה המיוחדת מהווים פיצוי הולם לישראלים.

חברת Conbiz מתמחה בסיוע ותמיכה במציאת השקעה בפראג או בצ’כיה. Conbiz מספקת שירות כולל ומקיף במגוון תחומי השקעה, החל מאיתור ההשקעה, בדיקת כדאיות כלכלית, אחוזי תשואה, יעוץ בנושא מימון בצ’כיה, הקמת חברה חדשה בצ’כיה ועוד. יועצי החברה, מומחים בתחומם המכירים היטב את השוק המקומי, יעזרו ביצירת קשרים עם הגורמים הרלוונטיים ובליווי בסבך הביורוקרטי הצ’כי.

כדי לקבוע עמנו פגישת היכרות, אנא עברו לעמוד צור קשר.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן