קונים נכס בצ’כיה. מה עדיף, חדש או ישן?

רצוי שרוכשי נכסים בכלל ובצ’כיה בפרט יחליטו מראש אם הם מחפש דירה חדשה לחלוטין או ישנה יותר. על מנת לקבל החלטה נבונה יש לשקול את כל היתרונות והחסרונות של רכישה כזו ולכן ריכזנו עבורכם מניסיוננו פירוט של היתרונות והחסרונות המרכזיים הצפויים בנכסי נדל”ן בצ’כיה.

יתרונותיה של דירה ישנה

מחיר זול

המחיר הוא תמיד אחד הקריטריונים החשובים ביותר אותם יש לקחת בחשבון. דירות ישנות יותר הן בדרך כלל זולות מדירות חדשות. כמובן שצריך לשקול גם את העלות של תיקונים הכרחיים ושיפוצים אפשריים.

היצע גדול

באופן הגיוני, ההיצע של דירות ישנות גדול מזה של דירות חדשות. יתרון משמעותי הוא העובדה שאפשר לעבור לדירה ישנה כמעט באופן מיידי. דירות חדשות בדרך כלל נמכרות עוד בזמן הבנייה והכניסה אליהם לא מיידית.

הדירה כבר נבדקה

לאור העובדה שמישהו כבר גר בדירה אפשר להניח שהדירה נבדקה ולקויות מרכזיות נתגלו ותוקנו על-ידי הבעלים המקוריים. אם לא, זה יבלוט לעין כבר בביקור הראשון ותוכלו לפעול בעניין או לשנות את דעתכם. במקרה של דירה חדשה ליקויים כאלו יתגלו רק במהלך השימוש היומיומי. מהבעלים הקודמים ניתן גם לקבל מידע נוסף על השכנים או על עלויות תפעול הדירה. סביר להניח כי כל הנושאים הקשורים לניהול הבניין ותחזוקתו כבר באו על פתרונם.

מיקום מצויין

מיקומה של דירה ישנה יכול להוות יתרון כשלעצמו. למרות שדירות כאלו נבנו בדרך כלל בפרברים במקור, עם הזמן הם הפכו לחלק מהעיר. אפשרויות התחבורה הציבורית וגם מוסדות הציבור השתפרו.

חסרונותיה של דירה ישנה

מצב ומראה

הקונה מקבל את הדירה במצבה הנוכחי אחרי שימוש של הבעלים הקודמים. אם הוא לא מתכוון לשפץ את הדירה עליו להשלים עם המצב. הוא לא יכול לשנות בקלות את הגודל והמיקום של כל אחד מהחדרים.

איכות חומרי הבנייה

החומרים והציוד ששימשו במקור לבנייתה של דירה ישנה כבר אינם משרתים את מטרתם לא רק מבחינת התפקוד אלא גם מנקודת מבט אסתטית. שינויים, שיפוצים ושיפורים עלולים להיות יקרים.

יתרונותיה של דירה חדשה

אחריות מורחבת

אחד היתרונות החשובים ביותר של דירה חדשה היא האפשרות להתלונן על פגמים ולנצל את תקופת האחריות. הדבר תלוי רק בכישורי המו”מ ובסבלנות שלכם.

תכנון מותאם אישית

אם קונים דירה חדשה בזמן הבנייה אפשר להשפיע על רוב המראה שלה – החלוקה וגם הרכיבים.

טכנולוגיות וחומרים חדישים

במהלך בניית דירה חדשה נעשה שימוש בשיטות, טכנולוגיות וחומרי בניין מודרניים. אם מדובר בפרויקט טוב, בעל הדירה החדשה יכול לחסוך סכומים משמעותיים על תשלומים עבור אנרגיה ושירותים.

פיתוח סביבתי

דירות חדשות הן בדרך כלל חלק מפרויקטים גדולים יותר. באזורים כאלו מותקנות מעליות, וכן דואגים למספר מתאים של מקומות חניה, גני שעשועים ואזורי פנאי עבור התושבים.

חסרונותיה של דירה חדשה

מחיר

בדרך כלל גבוה יותר ממחירה של דירה ישנה.

איכות הבנייה

זו יכולה להיות אחת הבעיות הרציניות ביותר. למרות ששיטות וחומרים מודרניים הוזכרו כיתרון, הדבר מותנה בעבודה טובה ולצערנו עבודה גרועה איננה דבר יוצא דופן.

מיקום, תחבורה ציבורית

פרויקטים חדשים נבנים בדרך כלל בפרברים. אבל המקומות הללו סובלים לרוב ממחסור בתחבורה ציבורית. זה מקשה על תושבי האזור להגיע לעבודה, לבית הספר, לרופא וכו’.

אתם הראשונים

אתם הראשונים שמשתמשים בדירה החדשה. אתם אלו שמגלים את כל הליקויים במהלך השימוש היומיומי בדירה. מעקב אחרי התאמות ותיקונים עלול לגזול זמן וכסף רב.

סיום הפיתוח

בנייתן של דירות חדשות מתנהל בשלבים בהתאם להצלחת הפרויקט הקודם של היזם. אם היזם לא מצליח למכור די דירות חדשות יתכן שהפרויקט כולו לא יצא לדרך. פירוש הדבר כי המתקנים המובטחים לא ייבנו. תיתכן גם בעיה הפוכה – אם המניע לרכישת דירה חדשה היתה נוף נפלא ופרויקט הפיתוח מצליח, אזי אולי הנוף הזה ייהרס אם ייבנה בניין חדש ממש מול החלון שלכם.

לסיכום, עליכם להיות מודעים לכל היתרונות והחסרונות הללו. עכשיו עליכם לשקול את כל האפשרויות ולקבל החלטה. אם תרצו, נוכל לסייע לכם בהחלטה. צרו איתנו קשר כעת.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן