פראג משיקה קרן קולנוע חדשה לעידוד השקעות זרות

מועצת העיר פראג אישרה ב-15.9.2016 קרן קולנוע חדשה שנקראת פראג בקולנוע (Prague in Film). מטרת הקרן היא לקדם הצגה חיובית של העיר בפני קהלים זרים באמצעות קולנוע וטלוויזיה. התקציב השנתי שהוקצב לקרן מסתכם בכ-370,000 אירו (10 מיליון קרונות צ’כיות). תקציב זהה אמור להיות מוקצב לקרן זו גם בשנים הבאות.

קרן הקולנוע החדשה “פראג בקולנוע” תספק תמיכה כספית לשני סוגים של הפקות זרות (לא צ’כיות): סרטים עלילתיים להפצה בינ”ל בבתי קולנוע וכן סרטי וסדרות טלוויזיה שישודרו בתחנות טלוויזיה זרות. התנאי היחידי לתמיכה הכספית הוא שהעיר פראג תופיע בפרויקט (סרט או סדרה) בתור עצמה, כלומר לא תייצג עיר אחרת. עם זאת, אין כל תנאים אחרים לגבי ההפקות שיזכו בתמיכה הכספית כגון שפת הסרט/סדרה, אורך הסרט/סדרה ועוד. 

“זיהינו שהשקעות זרות, כולל הפקות קולנוע וטלויזיה, תורמות לעיר פראג בפרט ולמדינה כולה בכלל מבחינה כלכלית. ההשקעות הזרות יוצרות מקומות עבודה ומעלות את העניין בעיר פראג כיעד תיירותי” אומר חבר מועצת העיר פראג Jan Wolf שהגיש את ההצעה להקמת קרן הקולנוע.
“העיר פראג תמיד משכה הפקות זרות, בין השאר בגלל יכולתה של העיר להתחרות בערים יקרות יותר כמו פריז או לונדון” אומרת Ludmila Claussová, יו”ר ועדת הקולנוע הצ’כי. “לאחרונה פראג משחקת בתפקיד עצמה בסרטים ובסדרות טלוויזיה ולא ככפילה של ערים אחרות, ויש בכך שנוי מבורך”. היא מציינת שבשנה האחרונה צולמו בעיר פראג שלוש הפקות זרות ממדינות שונות:

  1. הסרט הרומנטי הטבעת (The Ring) שהופק במסגרת הקולנוע הבוליוודי (תעשיית הקולנוע ההודית).
  2. פרק מהסדרה גאון (Genius) שהופקה על ידי ערוץ נשיונל ג’אוגרפיק. הפרק מציג את התקופה שבה שהה אלברט איינשטיין בעיר פראג.
  3. הדרמה התקופתית אינטרלוד בפראג (Interlude in Prague) שהיא הפקה משותפת בריטית-צ’כית. הדרמה עוקבת אחרי מוצרט בשנת 1787 שבה שהה בפראג ויצר את האופרה דון ג’ובאני.

בנוסף, יש הפקות נוספות שמצולמות כרגע בעיר פראג, למשל : דרמה רומנטית בשם קיץ אחד בפראג (Ein Sommer in Prag) שמצולמת לטלויזיה הגרמנית.

חבר הנאמנים של הקרן כולל נציגים ממכוני קולנוע, מומחים מתעשיות הקולנוע, הכלכלה, השיווק והתיירות וכן נציגים מגופים נבחרים של העיר פראג. הקמת הקרן היא תוצר של שיתוף פעולה בין ועד הקולנוע הצ’כי ומשרדי התרבות, השימור, התיירות ויחסי החוץ של עיריית פראג.

עוד על פראג? קראו כאן

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן