עיריית פראג מתגייסת לטובת הפיתוח העסקי בפראג

עיריית פראג משיקה אפילקציה אינטרנטית בשם שוק החדשנות במטרה אחת – לסייע לעסקים בפראג ליישם מושגים חדשניים ולהתחבר עם מכוני מחקר מדעיים שמפתחים טכנולוגיה חדישה, למשל אוניברסיטת קארל (UK), האוניברסיטה הצ’כית בפראג (ČVUT), האוניברסיטה הצ’כית למדעי החיים (ČZU), חברות הייטק ועוד.

ראש עיריית פראג Adriana Krnáčová אמרה שקידום יזמות וחדשנות חשובים מאוד לעירייה: “פתחנו 2 חממות טכנולוגיות עירוניות שבהן אנחנו נותנים הזדמנות לחברות צעירות לפתח רעיונות ופרויקטים, הקמנו מרכז קריאטיבי שבו חברות יכולות למזג חדשנות, תרבות וחינוך”.

האפילקציה האינטרנטית מספקת מידע על מגוון השירותים שמוצעים ע”י מכוני המחקר האוניברסיטאיים והעירוניים, כולל תיאור מפורט של כל שירות ודרכי התקשרות ליצירת קשר עם נציגי המוסדות השונים ומאגר המידע זמין בכתובת www.trhinovaci.cz. המאגר כולל כרגע מידע מ-90 מרכזי מחקר מדעיים שפועלים בפראג. מידע זה יעודכן על בסיס קבוע הן ביוזמת המוסדות השונים והן בהתאם לביקוש. מסד הנתונים של האפליקציה זמין באמצעות מחשב או טלפון חכם וניתן לחפש בו לפי סוג שירות, תחום המחקר וכן לפי טקסט מלא.

“האפליקציה האינטרנטית היא הכלי שבו אנחנו רוצים להשתמש כדי לקשר את הקהילה העסקית למחקר” אומרת ראש העיר. למעשה, האפליקציה האינטרנטית מיועדת להקל על הנגישות של יזמים להזדמנויות שמוצעות ע”י יכולות המחקר בפראג, אך נועדה גם לסייע למכוני המחקר באמצעות הפיכת הרעיונות שלהם למסחריים.

ראש העיר מוסיפה “אפליקציה זו מתווספת לפרויקט Prague Voucher ויוצרת פתרון מקיף שמיישמת בפועל רעיונות אוניברסיטאיים מחקריים”. פרויקט Prague Voucher שהושק ב-2017 מסבסד מספר תחומים מדעיים ותומך בפרויקטים חדשניים, למשל באמצעות מימון של חממות טכנולוגיות. הפרויקט מציע 480 מיליון קרונות צ’כיות ליזמים בפראג.

רוצים לקרוא עוד על כל מה שחדש בצ’כיה? הקליקו פה

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן