למכירה: משרד הביטחון הצ’כי נפטר מבונקרים, קרקעות ומתקני התפלה

משרד ההגנה הצ’כי הודיע ​​לאחרונה על מכירה פומבית של נדל”ן, בעיקר בונקרים ששימשו עד כה לביצור גבולות. 47 נכסים עומדים למכירה ע”י משר הביטחון הצ’כי: 24 בונקרים, מתוכם 17 עם קרקעות מסביבם, שני מתקנים הקשורים להתפלת מים ו-21 קרקעות. מחיר הרכישה המינימלי הנדרש בסך הכל עבור כל הנכסים הוא כמעט 8 מיליון קרונות.

הבניינים המבוקשים ביותר הם בונקרים עם אדמות, אך משרד הביטחון מזכיר למציעים פוטנציאליים כי ישנם מספר תנאי סף, הן ביחס לרכישה והן ביחס לתחזוקה של הבונקרים. חשוב לזכור שאף אחד מהבונקרים אינו כולל ציוד. 

ישנם שני סוגים של בונקרים: 23 מהבונקרים העומדים למכירה הם מסוג “řopík” שמסווגים כ”ביצורים קבועים קלים” (בצ’כית stálého lehkého opevnění -SLO) שעשויים מבטון וכוללים חרכי ירי קטנים. הסוג השני של הבונקרים נחשבים ל”ביצורים קבועים כבדים” (בצ’כית – stálého těžkého opevnění -STO).

הבונקרים הזמינים כיום נמצאים בעיקר בדרום מוראביה. ארבעה מהם ממוקמים ב-Podhradí nad Dyjí ליד סכר Vranov. תשעה בונקרים שעליהם מבקש משרד הביטחון “מחיר נוח” מוצעים ב-Dyjákovice הסמוכה לגבול המדינה עם אוסטריה, דרומית-מזרחית ל-Hrušovany nad Jevišovkou. בנוסף, יש שני בונקרים במחיר מציאה ליד מיקולוב, באזור  Opava Jaktař ב-pod Pradědem Bělá וליד Horní Životice.

בונקרים למכירה

הבונקר הזמין ביותר מסוג STO נקרא Štěrkovna (בלשון טכנית STO VEČ 222 ) נמצא ב-Dolní Benešov ליד הגבול עם פולין במחוז Opava. מחיר המינימום עומד על 249,000 קרונות, אך הוא אינו כולל את הקרקע. מדובר בבניין מזוין הרוס בחלקו בן שתי קומות ללא ציוד שכלל מגדלים לתותחים. הבונקר שגילו מוערך ב-82 שנה נמצא במתחם מיוער לא מתוחזק שהגישה אליו קשה.

23 הבונקרים מסוג SLO הם בגדלים משתנים, אך רובם הרוסים בשל העדר תחזוקה וגילם המופלג. הבונקרים הזולים מסוג זה אינם כוללים קרקע ולעיתים אף לא את זכות השימוש בדרך אליהם, כך שיש לנהל מו”מ בנדון עם בעל הקרקע – מה שהופך אותם לפחות אטרקטיביים. בנוסף, לבעלי הקרקע הסמוכה יש זכות קדימה ברכישה.

הבונקר הזול ביותר מסוג זה מוצע למכירה במחיר 12,500 קרונות ונקרא SLO VEČ 834KA . בונקר זה אינו כולל את הקרקעות הסמוכות ונמצא ב- Nový Bohumín ליד הגבול עם פולין. מחירו של הבונקר היקר ביותר מסוג זה הוא 101,500 קרונות והוא נקרא SLO VEČ 710OL. בונקר זה כולל מיטות בטון ו-140 מ”ר של אדמה חקלאית ליד מיקולוב בקרבת הגבול האוסטרי.

בונקר מעניין במיוחד בשם SLO VEČ 544OL נמצא בבריכה ב-Dyjákovice במרחק 800 מטר מתחנת אוטובוס. המחיר המינימלי של בונקר זה הוא 59,510 קרונות, כמחצית מממוצע המחיר של שאר הבונקרים.

קרקעות למכירה

בנוסף, משרד הביטחון מציע למכירה גם קרקעות ללא בונקרים, אך השימוש ברבות מהן קשה עד בלתי אפשרי. למשך, בפראג מוצעים למכירה 4 מגרשים קטנים בשכונות Michle וז’יז’קוב. גודלו של המגרש ב-Michle הוא 405 מ”ר ומחירו 1,382,000 CZK, אך נאמר מראש ש”השימוש בקרקע מוגבל על ידי שירותים, בעיקר ביוב, אספקת מים ותאורה ציבורית”. קשה לדמיין שימושים עתידיים באדמה זו, בגלל גודלה, מיקומה ותוכנית הייעוד שלה. המגרשים האחרים בפראג הם אזורי דשא ליד פרויקטים של דיור טרומי, כך שגם הם לא מאוד אטרקטיביים.

באזור פילזן בכפר Tymákov בין Starý Plzenec ל-Rokycany מוצע למכירה שטח אדמה בגודל 2,000 מ”ר. האדמות שמוצעות למכירה ב-Týnec באזור Klatovy הן אפילו מעט יותר גדולות ונמצאות בסמוך לפארק הטירה Týnec. יש גם מגרשים שעומדים למכירה ב-Benešov u Prahy, ב-Kolín וב-Jiříkov שבצפון בוהמיה ששימשו כמגרשי אימונים.

הצעות נוספות של נדל”ן שעומד למכירה מטעם משרד הבטחון יפורסמו ב-1.9 וב-29.9. הצעות אלו יכללו כ-20 נכסים נוספים וביניהם 6 בונקרים. באתר זה תוכלו למצוא את כל הנכסים שעומדים כיום למכירה כולל תמונות, טיוטות של הסכמי רכישה ומידע רלוונטי נוסף.

אתם פחות בעניין של בונקרים? תיארנו לעצמנו 🙂 בואו לקנות איתנו נדל”ן מניב בפראג.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן