היתרונות והחסרונות של מתווך נדל”ן בפראג

פנייה לסוכן נדל”ן בפראג לחיפוש נכסים עשויה להיות הוצאה כדאית אבל גם התרסקות טוטאלית. איך לדעת מתי מדובר בהוצאה מוצדקת ומתי לא? המשיכו לקרוא וגלו את כל התשובות…

דעו את עצמכם ואת מצבכם הכלכלי 

ראשית, עליכם להחליט מה אתם רוצים. ולא, אנחנו לא מתכוונים ל-“דירה מקסימה בעיר העתיקה של פראג, בחלק העליון של קומות הבניין” אלא למשהו אחר לגמרי. למשל, כמה גדול התקציב שלכם, עד כמה אתם יכולים לחרוג ממנו וכמה משכנתא אתם רוצים לקחת

מבט ריאלי על מצבכם הפיננסי יאפשר לכם לדעת מה אתם יכולים להרשות לעצמכם, אבל גם ולא פחות חשוב מה אתם לא יכולים. על סמך זה אתם יכולים להתחיל לשקול את היתרונות והחסרונות של שימוש מתווך בפראג.

קנייה של נכס נדל”ני בצ’כיה בלי מתווך / סוכן נדל”ן

אם אתם מעוניינים לקנות נכס בחו”ל ופראג אינה יוצאת דופן בעניין הזה, העניינים אמנם מסתבכים אבל לא הופכים להיות בלתי אפשריים. מרבית המדינות מאפשרות לאנשים לקנות נכסים מבלי להזדקק לשרותיהם של סוכני/מתווכי נדל”ן, אך מצד שני אתם תצטרכו להכיר את התקנות המקומיות לעומק. המשמעות היא שאתם צריכים לעשות שיעורי הבית (בצ’כית) ולהכיר את השוק המקומי כמו מקומיים לפחות.

אתם תצטרכו לגלות איזה נכסים דומים נמכרו, מה מגמות המחירים, מה אפשרויות המימון ומה הפרוצדורה הנדרשת מכם כאזרחים זרים. בארץ זה אולי קל יותר באמצעות אתר מדלן ואחרים אבל בצ’כיה אין אתר כזה… עדיין.

בכל מקרה, יש ניואנסים לכל עסקה ויש היבט משפטי גם שצריך לקחת בחשבון – מה שעלול לסכן אתכם בטעויות של מתחילים

אגב, חסרון נוסף – יש סיכוי לא רע שתפספסו נכסים כי יש כאלו שיוצאים לשוק בצ’כיה למאגרי מתווכים כך שרק סוכני נדל”ן נחשפים אליהם.

קנייה של נכס בצ’כיה עם מתווך / סוכן נדל”ן 

אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם כאבי ראש כדאי שתפנו לסוכן נדל”ן. עם זאת, עליכם לדעת מראש את אופן התשלום. למשל, מי משלם את העמלה לסוכן הנדל”ן ומה הגובה שלה באחוזים יחסית לעסקה כולה.

שימו לב – יש ניגוד אינטרסים די מובהק בקניית נכס באמצעות סוכן נדל”ן. למשל, אם הוא עובד על עמלה – האינטרס שלו הוא לבצע את העסקה כמה שיותר מהר ובמחיר הגבוה ביותר כדי להתקדם לעסקה הבאה. המשמעות היא שסוכן הנדל”ן ישקיע בעסקה מינימום זמן ומאמץ. התוצאות כמובן יהיו לרעתכם ולכן גם אם החלטתם ללכת בכיוון הזה, אל תתפשרו על קבלת המלצות ובשום פנים ואופן אל תעבדו עם מתווך שלא יכול להציג המלצות כאלה. הרף הנמוך הקיים בצ’כיה בכל הקשור לתיווך נדל”ן גורם לכך שהמון “חאפרים” מסתובבים ומציעים את שירותיהם. ידעתם שכדי להיות מתווך בצ’כיה לא צריך אפילו רישיון תיווך?

ליהנות מכל העולמות 

לכן הדרך הטובה ביותר לרכוש נכס בפראג היא דרך הביניים – לפנות לסוכן נדל”ן ותיק ומנוסה שיכול להציג המלצות ושעובד עם עורך דין מקומי שמתמחה בתחום המקרקעין. באופן הזה תיהנו מהגנה מלאה על האינטרסים שלכם באמצעות חוזים מסודרים, תיהנו מטיפול מקצועי בניירת ותימנעו מניגוד האינטרסים שמשחק לרעתכם.

רוצים לרכוש נכס נדלנ”י בפראג? דברו איתנו, נשמח לתת לכם שמות של ממליצים שעשו איתנו עסקאות מעולות בעשור האחרון.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן