גם מחירי הבתים הפרטיים בצ’כיה במגמת עלייה

צ’כים רבים מבלים את סופי השבוע ואת החופשות שלהם בקוטג’ים כפריים ובבקתות נופש, כך שאלו נחשבים לחלק בלתי נפרד מהחיים בצ’כיה. עם זאת, אלו שמבקשים להירגע משאון הערים הגדולות צריכים עכשיו להשקיע הרבה יותר מאשר בעבר.

למעשה, העלייה במחירי הדירות והבתים בצ’כיה התפשטה גם לשוק של הבתים הפרטיים. לפי נתונים של חברת CeMap מחיריהם של בתים פרטיים עלו ב- 20% בשנה האחרונה. העליות הגבוהות ביותר נרשמו באזורים Vysočina ו-Zlín (עלייה של כ-40%) ובאזור ליברץ (עלייה של כ-30%).

מומחים מעריכים שעלייה זו נובעת בין השאר מעליות מחירי הנדל”ן במקומות אחרים בצ’כיה, כך שתושבים שידם אינה משגת מחפשים לקנות בתים פרטיים ולא דירות בערים – וזה למעשה מעלה את הביקוש לבתים פרטיים ובהתאם גם את המחיר. בנוסף, למרות שנוי התקנות בתחום המשכנתאות בצ’כיה – הבתים הפרטיים עדיין נהנים ממשכנתא נגישה בתנאי שהם מאוכלסים כל השנה.

כיום ניתן למצוא את מספר הבתים הפרטיים (קוטג’ים ובקתות נופש) הרב ביותר בצ’כיה באזור מרכז בוהמיה, מה שמשקף את העובדה שבעליהם הם תושבי פראג שלא מעוניינים לנסוע רחוק לנפוש בסופ”ש.

עם זאת, הקרבה אינה פוגעת באיכות ורוב הבתים הפרטיים בצ’כיה הם ברמה גבוהה ואינם צריכים שיפוץ. הסיבה לכך פשוטה – הצ’כים מעוניינים לא לעבוד קשה בסוף השבוע שלהם בכפר ופשוט להירגע.

רוצים לשמוע עוד על נדל”ן בצ’כיה? אנחנו פה

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן