לחיים! פילזן – יעד מעולה להשקעה בצ’כיה

מחוז פילזן בצ’כיה

אזור פילזן גובל בגרמניה במערב ומפורסם הודות לבירה פילזנר שמיוצרת בו. האזור כולל 7 אזורים: Domažlice, Klatovy ,Plzeň-město Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany, ואזור Tachov.

אזור פילזן ידוע כאזור התעשייה המוביל בצ’כיה הודות לשפע חומרי הגלם בו שמשמשים לייצור, בעיקר חימר ואבן גיר ממחצבות לרגלי גבעת Šumava. משאבים טבעיים אלו הפכו את פילזן ליעד למשקיעים זרים ורבים מהם הקימו כאן מפעלים.

באזור יש גם תעשיית תיירות משגשגת. אחד היעדים העיקריים הוא הקתדרלה הגותית ברתולימאו מהמאה ה-13 שכוללת מגדל בגובה 135 מטר, המגדל הגבוה בצ’כיה כולה. אתר נוסף הוא המנהרות ההיסטוריות בעיר העתיקה שמשתרעות על 20 ק”מ, אחד ממערכת המנהרות הגדולה במרכז אירופה.

בשנת 2015 נבחרה פילזן לבירת התרבות של אירופה על ידי האיחוד האירפואי.

העיר פילזן 

פילזן היא עיר הבירה של אזור פילזן והיא עיר הולדתה של בירה פילזנר המפורסמת. היא מרוחקת מפראג רק כשעה נסיעה והיא העיר הרביעית בגודלה בצ’כיה. 

בעיר נמצאת מבשלת הבירה הגדולה ביותר בצ’כיה (Pilsner Urquell) והמזקקה הגדולה ביותר במדינה. (Stock), שני מוקדי עניין לתיירים שמסיירים בהם, לומדים על ההיסטוריה שלהם וכמובן טועמים.

אבל פילזן היא יותר מבירה וחלק מהבניינים הגותיים היפים ביותר נמצאים בעיר. אחת הדוגמאות היא קתדרלת St. Bartholomew עם מגדל הכנסייה הכי גבוה בצ’כיה. אטרקציה נוספת היא בית הכנסת הגדול של פילזן, בית הכנסת השלישי בגודלו בעולם.

מוזיאונים מעניינים בפילזן הם מוזיאון מערב בוהמיה (West Bohemian Museum), המוזיאון שכולל את האוסף העתיק ביותר של נשק במרכז אירופה ומוזיאון המבשלות. (Brewery Museum.)

בנוסף, רוב בתי הספר, העסקים והמפעלים של אזור פילזן נמצאים בעיר עצמה והם רק מתרחבים. למשל, יש תוכנית להגדיל את מפעל סקודה שנמצא בעיר. 

נכון לשנת 2018 לומדים באוניברסיטת מערב בוהמיה ובעיקר בפקולטות למשפטים, הנדסת מכונות והמדעים כ-20,000 סטודנטים שמתגוררים במעונות ובשכונות המגורים של העיר.

מחירי הנדל”ן בפילזן נמוכים בכשליש מפראג והתשואות על דירות למגורים בשכונות טובות נעות בין 4-6%. 

מעוניינים לשמוע על השקעות נדל”ן בפילזן? צרו איתנו קשר

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן