השקעה בפילזן

פילזן היא העיר הרביעית בגודלה בצ’כיה והיא שוכנת במערב המדינה. העיר היא בירת מחוז פילזן והיא ביתם של כ-200,000 תושבים. העיר פילזן שוכנת על אם הדרך, כ-70 ק”מ בלבד מהגבול עם גרמניה וכ-90 ק”מ מבירת צ’כיה – פראג.

התחבורה בפילזן

בעיר פילזן מערך תחבורתי של אוטובוסים וחשמליות. בנוסף, העיר נמצאת על הכביש המהיר D5 שמחבר בין פראג לנירמברג שבגרמניה. פילזן היא מרכז חשוב של רכבות בצ’כיה ועוברים בה 5 קוי רכבת חשובים, אחד מהם אף מגיע לגרמניה.

השקעה בפילזן

בעבר התבססה כלכלת פילזן על 3 מפעלים: מפעל המכוניות סקודה (מעסיק כ-20% מכוח העבודה העירוני), מפעל הבירה פילזן והמזקקה (הגדולה ביותר בצ’כיה). עם זאת, מאז שנות ה-90 חל גידול בהשקעות הזרות בעיר, למשל החברות Daikin ו- Panasonic שהעבירו את מפעליהם לעיר. כיום פילזן אחראית על 66% מהתוצר הגולמי של מחוז פילזן, למרות שתושביה מהווים רק כ-30% מאוכלוסיית המחוז. עובדה זו הופכת את העיר פילזן לאחת הערים המבוססת בצ’כיה והכדאיות ביותר להשקעה.

תחומי השקעה עיקריים בעיר פילזן

העיר פילזן מהווה מרכז ללימודים אקדמיים, לעסקים ולחיי תרבות תוססים בחלק המערבי של צ’כיה.

  • תרבות: בשנת 2015 העיר פילזן נבחרה להיות בירת התרבות של אירופה.
  • אקדמיה: האוניברסיטה בפילזן ידועה בזכות תכניות הלימודים שהיא מציעה בתחומי המשפטים, ההנדסה והמדעים. לימודים באוניברסיטה זו מוצעים בחינם לדוברי צ’כית.
  • עסקים: פלזן היא מרכז תחבורתי ועסקי בצ’כיה והיא מושכת אליה השקעות זרות.

נדל”ן בפילזן

למרות מרכזיותה של העיר פילזן במספר תחומים, מחירי הנדל”ן בעיר זו נמוכים בכ-30% ממחירי הנדל”ן בפראג. חשוב לזכור שבמקרים מסוימים יינתנו למשקיעים זרים בפילזן פטורים ממס לתקופה קצובה. כמו כן, בנקים צ’כים מעניקים מימון לרוכשי נדל”ן בצ’כיה של עד 70% מערך הנכס. עובדה זו יוצאת דופן יחסית לעולם ומסמלת את הרצון הצ’כי בכניסת משקיעים זרים למדינה.

לאור המגמות בשנים האחרונות של היצע וביקוש, לאור נתונים מהבנק הלאומי הצ’כי ולאור ניתוחים שערכנו – כדאי להשקיע בנדל”ן בפילזן. תחום הנדל”ן בפילזן אינו רווי וצפויה תשואה של עשרות אחוזים למבצעי השקעה נדל”נית בעיר.

אם אתם שוקלים השקעה בפילזן, נשמח לסייע לכם – צרו איתנו קשר.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן