כלכלת צ’כיה נמצאת בין 30 הכלכלות הטובות בעולם

האקלים העסקי האטרקטיבי של צ’כיה גרם לה להתברג בין 30 הכלכלות הטובות בעולם. כך נכתב במהדורה השנתית הרביעית של Soft Power 30 Index שהושקה היום ע”י Portland – חברה לייעוץ אסטרטגי תקשורתי, בשיתוף המרכז לדיפלומטיה ציבורית באוניברסיטת דרום קליפורניה.

צ’כיה הגיעה למקום ה-26 בסקר והקדימה כלכלות חזקות ממנה כמו סין ורוסיה. באחד הפרמטרים הגיעה צ’כיה למקום ה-19 לפני יוון והונגריה ולפני כלכלות צומחות במזרח, למשל דרום קוריאה וסינגפור. אגב, למקום הראשון בסקר הגיעה אנגליה לראשונה מזה 3 שנים ולמקום השני צרפת.

תוצאות אלו מוכיחות שצ’כיה משמשת כאחד המרכזים המובילים לעסקים באירופה. המיקום של צ’כיה, העובדה שיש בה כוח אדם מיומן וקיומם של תמריצי מס מצביעים על דבר אחד – צ’כיה צפויה להינות משגשוש כלכלי גדול עוד יותר עם השנים.

לדברי מייסד הסקר, פרופסור Joseph Nye מהרווארד הסקר משלב ערכים אוביקטיביים ונתונים סקרים בינלאומיים, כך שהוא מספק תמונה כלכלית טובה ומוכיח כיצד שינויים במדיניות ומגמות בינלאומיות עולמיות משפיעים על יכולת ההשוואה הכלכלית בין מדינות, למשל שחיקת הכוח הכלכלי האמריקאי בעקבות מדיניות “America First” של דונלד טראמפ.

מנהל המרכז לדיפלומטיה ציבורית באוניברסיטת דרום קליפורניה, Jay Wang, אמר: “הדיפלומטיה הציבורית חשובה היום יותר מתמיד לנוכח האתגרים וההזדמנויות הנוכחיים בעניינים הגלובליים, כך שסקר זה מאפשר קבלת החלטות כלכליות נבונות”.

הוא מוסיף – “לכן כדי למקסם את היתרונות הכלכליים של כל מדינה, יש תחילה להמשיך באופן מלא את נוכחותה ואת השפעתה הכלכלית”. מחבר הדו”ח Jonathan McClory טוען שהדו”ח זה הוא הוכחה לדבר אחד – מדינות אירופה וצ’כיה ביניהם ממשיכות להיות חזקות בכלכלה העולמית.

לסקר המלא

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן