שוק העבודה הצ’כי ממשיך לפרוח ומספר מקומות העבודה הפנויים רושם שיא חדש

אמנם שיעורי האבטלה בצ’כיה עלו במקצת בחודש יולי הודות להשפעה עונתית אבל שוק העבודה עדיין פורח ומספר המשרות הפתוחות רשם שיא היסטורי חדש.

הגידול נובע מגורמים עונתיים שונים שחוזרים על עצמם כל שנה, למשל גיוס איטי בזמן החגים בצ’כיה בתחילת יולי, כניסה לשוק העבודה של בוגרי האוניברסיטאות ועוד. כצפוי בחודש יולי שיעור המובטלים בצ’כיה עולה (ראו באיור המצורף) וגם השנה זה קרה – בחודש יולי 2018 הוא עלה מ-2.9% ל-3.1%. עדיין מצב מעולה לכל הדעות. אגב, בפראג עצמה אחוז המובטלים שואף לאפס (!).

אחוז המובטלים בצ'כיה בגילאים 15-64 - סקירה רב שנתית

מספר המשרות הפתוחות בצ’כיה הגיע לשיא חדש

למרות העלייה באחוז המובטלים, מספר המשרות הפנויות הגיע לשיא של כל הזמנים – 310,000 משרות. בהשוואה לשנה הקודמת מדובר בתוספת של כ-122,000 משרות, כלומר 71,5000 פחות מובטלים – ירידה של 23.6%. המשמעות היא שמאז חודש אפריל 2018 מספר המשרות הפנויות בצ’כיה עולה על מספר מבקשי העבודה.

עובדה משמחת נוספת היא שהאבטלה לטווח ארוך בצ’כיה הולכת ופוחתת, למשל מספר מבקשי העבודה שמובטלים יותר מ-5 חודשים פחת ב-32.6%, כלומר 57,600 איש פחות מהתקופה המקבילה אשתקד.

ומה צפוי בעתיד?

אחוז המובטלים בצ’כיה הוא הנמוך ביותר באירופה ויש לכך כמה סיבות. בכל מקרה, אחוז האבטלה הגיע לשיעורים כה נמוכים שהוא צפוי לרדת לאט יותר מאשר בעבר.

חושבים לעבוד בצ’כיה? זה בשבילכם

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן