הרובעים השונים בפילזן – מאפיינים ואוירה

סמל פילזן

העיר פילזן מחולקת ל-10 אזורים עירוניים – 10 רובעים שונים. לכל אחד מהם היסטוריה משלו, הרכב תושבים משלו וייחודיות שלא תמצאו באף מקום אחר בצ’כיה. פילזן היא העיר הרביעית בגודלה בצ’כיה ומתגוררים בה קצת כ-180,000 איש. בעיר אוניברסיטה גדולה, מפעלי הרכב של סקודה ומפעלי הבירה הכי גדולים בצ’כיה – בירה פילזנר.

פילזן 1 – העיר העתיקה

אזור פילזן 1 הוקם כאזור מינהלי בשנת 1981 כאשר הגיעו לעיר תושבים חדשים רבים. אזור זה נמצא בצפון העיר ולעיתים נקרא גם ה”פרבר הצפוני”. במקום נמצא רובע העיר העתיקה שנקראת Roudna ומספר כפרים עצמאיים כמו Bolevec, Bíla Hora ו-Košutka.

בעבר מחוז זה שולב עם אזור המגורים Lochotín ובהמשך עם פרויקטי מגורים שונים כמו Bolevec, Košutka ו-Vinice. כיום זהו האזור הגדול בעיר מבחינת תושבים (50,000 איש) והוא נחשב למוביל מבחינת איכות הסביבה, מבחינת בנייה יחסית לעתודות הקרקע ומבחינת אפשרויות הפנאי.

פילזן 2 – Slovany

אזור פילזן 2 נמצא בחלק הדרום-מזרחי של העיר, משתרע על 1639 דונם ומתגוררים בו כ-35,000 איש. האזור גובל בצפון בתחנת הרכבת המרכזית, במערב בנהרות Úhlava ו-Radbuza ובמזרח בנהר Úslava.

אזור פילזן 2 כולל את האזורים הבאים: Božkov, Doudlevce, Hradiště, Koterov, Lobzy ואת הפרבר המזרחי. כמו כן, הוא גובל ברבעים 3,4 ו-8.

שכונת Slovany נחשבת השכונה הכי טובה בפילזן. זהו בעצם האזור שסביב saint Slovenska. מקום מעניין נוסף שיש פה הוא כיכר סנט ניקולאוס.

פילזן 3 

אזור פילזן 3 משתרע על 3546 דונם ומחבר את החלק ההיסטורי של העיר עם אזורים חדשים, למשל Bory, Doudlevce, Skvrňany, Nová Hospoda, Zátiší, Valcha ו- Radobyčice. אזור פילזן 3 נחשב לאחד האזורים הגדולים מבחינת אוכלוסייה בעיר. 

ברובע זה נמצאת הכיכר המרכזית “Náměstí republiky”. זהו מקום מאוד נחמד לטיול – בטח ובטח לפני הכריסמס, אז שווקי חג המולד פה מרהיבים ביופיים. עוד על הכיכר ניתן לקרוא באתר עיריית פילזן.

איזור נוסף טוב להשקעות נדל”ן בעיר הוא סביבות רחוב Americká.

פילזן 4 – Doubravka

אזור פילזן 4 נקרא גם Doubravka ע”ש אחד היישובים שהיו בעבר באזור זה. אזור זה נמצא בחלק המזרחי של העיר וגובל בצפון בפילזן 1, בדרום בפילזן 2 ובמערב בפילזן 3. האזור מאחד את המחוזות Doubravka, Letná, ו-Lobzy ואת הקהילות הפריפריאליות Bukovec, Červený Hrádek, Újezd ו- Zábělá ומתגוררים בו כ-25,000 איש.

אזור פילזן 4 נחשב לאחד האזורים המתפתחים והדינמיים ביותר בעיר. בנייני מגורים חדשים עם בתים משפחתיים נבנים בין העיירות ומגרשים ריקים רבים מופשרים למגורים. תוכנית פיתוח המקרקעין העירונית העתידית כוללת המשך של פיתוח המגורים והתעשייה במקום והאיזור מושך אליו תושבים רבים מהאיזור.

פילזן 5 – Křimice 

פילזן 5 נמצא במערב העיר וזורם בו נהר Mže. האזור מכסה כמעט לחלוטין את שטחו של הכפר העתיק Křimice וחלק מהכפר ההיסטורי Radčice.

פילזן 6 – Litice 

אזור זה נמצא בחלק הדרומי של העיר וזורמים בו 2 נהרות שאת אחד מהם סוכר סכר České údolí. האזור נמצא על שטחו של כפר בשם זהה, אך הוא היה איזור נפרד בשנים 1974-1970. מאז 1990 פילזן 6 הוא מחוז עירוני עצמאי.

פילזן 7 – Radčice

אזור פילזן 7 הכפרי נמצא במערב העיר על גדת נהר Mže. פילזן 7 גובלת בפילזן 9 ובפילזן 5, מאכלסת כ-1000 תושבים ומוקפת במבנה סלע טבעי עם טירה רומנטית משומרת מתחילת המאה ה-20.

פילזן 7 הוא חלק מהעיר פילזן משנת 1976 והפך למחוז עצמאי בשנת 1990. לאזור אופי חקלאי הודות לנהר Mže ולקרקע הפורייה שסביבו. בצפון האזור יש יער צפוף, במרכזו אזור של כפר משוחזר עם אחוזות היסטוריות ובמערבו אזור תעשייה.

פילזן 8 – Černice

פילזן 8 מכילה את המרכז ההיסטורי לשימור שנבנה במחצית הראשונה של המאה ה-15. הרובע גובל באזור צפון מערב בגדה הימנית של נהר Úhlava. בחלקו הדרום-מזרחי של הרובע יש יער עם שביל אופניים הררי שמוביל לחורבות טירת Radyně. בחלק הצפוני של פילזן 8 נמצא קניון אולימפיה שכולל קולנוע, סניף דואר, חנויות רבות (למשל חנות רהיטים של המותג Kika) ותחנת דלק.

פילזן 9 – Malesice

האזור נמצא בצד הצפון מערבי של העיר על שטח ששימש בעבר ככפר שבמרכזו טירה.

פילזן 10 – Lhota

אזור זה הוכרז בשנת 2003 כתוצאה מחיבור הכפר Lhota לעיר פילזן. האזור נמצא בקצה הדרום-מערבי של העיר ומשתרע על 389 דונם. האזור נהנה מצמיחה נדל”נית וגידול האוכלוסייה בו צפוי להמשיך.

מידע נוסף על רכישת נדל”ן בפילזן תוכלו למצוא כאן

המדריך לקניית נכס בצ’כיה

 

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן