צ’כיה במקום ה-10 ברשימת המדינות הטובות ביותר למשפחות

משפחה בצ'כיה

זה לא סוד שככל שעולה יוקר המחייה, כך הקמת משפחה הופכת להיות עניין יקר. כתוצאה מכך סדרי העדיפויות משתנים ויותר משפחות מחפשות אזורים שמספקים חינוך לילדים במחיר סביר, שיעורי פשיעה נמוכים ומדינות שהן ידידותיות למשפחות.

חינוך טוב הוא נדבך חשוב כי הוא משפיע על עתיד הילדים – מה שמצריך מקום לימודים טוב בקרבת מקום המגורים במחיר שפוי.

גם מדיניות משפחתית וחברתית, במיוחד הנושא של חופשת לידה היא עניין חיוני. כאן דווקא מפתיע לגלות כמה מדינות העולם עוד נמצאות מאחור, למשל כאשר מדובר בחופשת לידה בתשלום לאבות.

אחד המדדים שבודקים את כל זה משקלל משכורות ומחירים של שכר דירה, מה שנותן אינדיקציה טובה ליוקר המחייה ולאיכות החיים. ככלל, משכורות גבוהות ועלויות נמוכות של שכירויות מעידות על רמת חיים גבוהה.

חברת BigTravel יצרה רשימה של המקומות הטובים ביותר בעולם למשפחות. הם דירגו הם דירגו יותר מ-100 מדינות בחמש הקטגוריות הבאות:

  • אינדקס בטיחות גלובלי
  • בריאות
  • שכר חציון של ה-OECD
  • מדד שכירות
  • אינדקס החינוך של האו”ם

עבור חופשת לידה לאימהות ולאבות, מדינות דורגו ב-25 נקודות כל אחת, מה שהביא את סך הנקודות הכולל ל-150.

ואיפה צ’כיה ברשימה? במקום העשירי והמכובד.

ואלה הסיבות שהביאו את צ’כיה עד הלום (ציטוט מהמחקר): “צ’כיה מדורגת לעתים קרובות כאחת המדינות הכי ראויות למגורים והיא נעימה לא פחות למשפחות.

המדינה מקבלת ציונים מלאים הן עבור שירותי בריאות והן עבור מחירי שכר דירה, עם כמה מעלויות המחיה הנמוכות ביותר ברשימה שלנו. המשכורות (31,771$) נמוכות מהערכים המובילים ברשימה שלנו, וכך גם השכלה (0.89).

גם מדיניות חופשת הלידה לאימהות ולאבות איתנה, עם 28 שבועות של חופשה בתשלום לאימהות ו-14 ימי חופשת לידה בתשלום עבור אבות.

המשמעות היא שמשפחות יכולות ליהנות משירותי בריאות אוניברסליים, עם טיפול רפואי חינם לאזרחים צ’כיים, לתושבי קבע ולזרים העובדים בחברה מקומית”.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן