הולושוביצה – אחת מ-20 השכונות המגניבות בעולם

להזכירכם, לפני כשנה וחצי הכתרנו את שכונת הולושוביצה (Holešovice) כפנינת ההשקעות החדשה של פראג וממש לפני כמה שבועות, מגזין טיים אאוט ישר קו ודירג אותה כאחת מ-20 השכונות המגניבות בעולם, כך שהיא עוברת בדירוג שכונות אחרות בפראג כמו נובו מסטו (שהגיעה למקום ה-49) וקרלין (שהגיעה למקום 38). 

הרשימה שמתפרסמת כל שנה ב-3 השנים האחרונות כוללת את 40 השכונות המגניבות בעולם. בשנים 2019 ו-2018 בהתאמה השכונות נובו מסטו וקרלין ייצגו את פראג, אבל השנה הולושוביצה מקדימה אותן. השכונה שנמצאת ברובע פראג 7 הגיעה למקום ה-20 העולמי בדירוג של טיים אאוט.

טיים אאוט מתאים את עצמו לרוח התקופה

השנה כמובן עקב מגיפת הקורונה הדברים שונים. עורכי המגזין הוסיפו שאלות חדשות לסקר שכלל 38,000 איש ברחבי העולם במטרה אחת – לשקף בהצלחה את המגניבות של כל שכונה. למשל, בנוסף לשאלות הרגילות על תרבות מקומית, אוכל ובילויים המגזין שאל את התושבים גם לגבי תחושת הרוח הקהילתית בשכונה שלהם.

ג’יימס מאנינג, עורך המגזין הבינלאומי, טוען שהשנה הרשימה קשורה פחות לתכנון טיולים, אלא באה לחגוג את הנקודות החמות בעולם מבחינת חיים אורבניים. לדבריו בתקופות קשות השכונות הן המקומות שבהם הנשמה של העיר מוצגת בצורה מקסימלית. למשל, באמצעות עסקים, תרבות ויוזמות מקומיות וקהילתיות. לטענתו הרשימה השנה מייצגת את הכוח, הרוח והחוסן של התושבים בשכונות השונות. 

הולושוביצה – בירת האמנות של פראג

זו בדיוק הסיבה שהביאה את שכונת הולושוביצה למקום ה-20 ברשימה השנה. Amanda Bell, נציגת המגזין בפראג מפרטת: השכונה שהיא תערובות של אמנים, משפחות צעירות והיפסטרים רחוקה במידה הנכונה ממרכז העיר ההיסטורי. היא שופעת ברים, בתי קפה, מקומות תרבות ומכילה כמה מהמרחבים הירוקים האהובים ביותר בעיר. התחייה של השכונה באה הודות לחבילת תמיכה מצד השלטון המקומי – מה שממתג אותה כבירת האמנות של הבירה הצ’כית.

פארק לטנה הוא מוקד השכונה וביתו לא רק של גן הבירה הציורי בפראג, אלא גם של מתחם תרבותי שמשגשג בקיץ ושל מטרונום ענק בגובה 75 מטר (במקום שבו עמד פסלו של סטאלין). היא ממליצה לא להחמיץ את ה-DOX – גלריה מרשימה לאמנות שמשתרעת על 3000 מ”ר.

היא טוענת שיש בשכונה מוקדים אחרים שאסור לפספס, למשל (רשימה חלקית):

  • Paralelni Polis – בית הקפה הראשון בעולם שמקבל תשלום בביטקוין בלבד
  • פארק סטרומבוקה שאהוב על משפחות ושוחרי ספורט
  • בית הקולנוע Bio Oko
  • גני התערוכה של Výstaviště שבהם נערכים אירועי תרבות רבים
  • Prague Market שהופך בימים אלו לשוק המרכזי של העיר

הולושביצה לא לבד

אמנם מגזין טיים אאוט דירג את הולושוביצה במקום ה-20 והמכובד מבין 40 שכונות שדירג (הרשימה המלאה כאן), אבל הוא ממש לא לבד. עיתון הגרדיאן קבע שהשכונה היא אחת מ-10 השכונות המגניבות באירופה וגם עיתון האינדיפנדט הילל אותה. במדד המגניבות שכלל 23 שכונות באירופה היא הגיעה למקום ה-15.

מה כל זה אומר מבחינתכם? שהשכונה היא יעד מעולה להשקעה. צרו איתנו קשר ונעזור לכם למצוא בניין או דירה להשקעה בהולושוביצה.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן