איך צ’כי יכול לקבל ויזה ישראלית?

 

איך צ’כי יכול לקבל ויזה ישראלית?

המדיניות הרשמית במתן ויזה ישראלית לאזרחי צ’כיה

לקוחות רבים מצ’כיה שואלים אותנו על תהליך קבלת אשרת כניסה לישראל, ולכן החלטנו לפרסם מאמר בנושא.

ישנם 7 סוגים של אשרת כניסה לישראל:

 1. אשרת כניסה למהגר
 2. A/1 – אשרת כניסה לתושב זמנית (מוענקת רק למי שעושה עליה ע”פ חוק השבות)
 3. A/2 – אשרת כניסה לסטודנט
 4. A/3 – אשרת כניסה לאנשי כמורה
 5. A/4 – אשרת כניסה לבני זוג וילדים של מחזיקי אשרת כניסה A/2 או A/3
 6. B/1 – אשרת כניסה לעבודה
 7. B/2 – אשרת כניסה לתייר
ויזה ישראלית

הרפובליקה הצ’כית שייכת לקבוצת המדינות שאזרחיהן אינם נדרשים לאשרת כניסה אם בכוונתם לבקר בישראל שלא למטרת עבודה ולפרק זמן קצר משלושה חודשים. אשרת כניסה המאפשרת עבודה בישראל והארכתה במקרה הצורך, מאושרות רק על ידי משרד הפנים בישראל. בעת הגשת הבקשה תשולם אגרה ונציג משרד הפנים ייראיין את המבקש ויבקש את המסמכים הבאים: תעודת יושר, תעודה המאשרת בדיקות רפואיות ממרפאות מוכרות (האישור חייב להתייחס לשחפת, צהבת ואיידס), תוצאות בדיקות דם, טביעת אצבעות ו- 2 תמונות פספורט. בקשה למתן אשרת כניסה ניתן להוריד כאן. חשוב לציין כי פגישת עבודה קצרה לא מצריכה אשרת כניסה.

אשרת כניסה למטרות תיירות, פגישות עסקים וכנסים

באופן כללי, ביקור בישראל למטרות פגישות עסקים, השתתפות בכנס או סיור, מחייב אשרת כניסה מסוג B/2. אזרח צ’כי שבכוונתו לשהות בישראל פחות מ- 90 יום, לא נדרש לאשרת כניסה.

אזרחי מדינות נוספות הפטורים מאשרת כניסה לישראל כתובים בלינק הבא: http://www.mfa.gov.il/NR/rdonlyres/05664082-4C0C-4C2E-A593-C9D0C0B20C2A/0/VisaRequirements.pdf

דרך אגב, כל המבקרים בישראל חייבים בדרכון התקף ליותר משישה חודשים מיום הכניסה. אפשר שהמבקרים יתבקשו להוכיח יכולת כלכלית המאפשרת את שהותם בישראל.

ויזה לישראל לאזרחים אחרים

אזרחים של מדינות שלמדינת ישראל אין קשרים דיפלומטיים איתם יכולים לבקש ויזה לישראל. אך התהליך עלול להיות קצת יותר ארוך והאישור לויזה צריך להגיע ממשרד הפנים. במקרה הזה עדיף לפנות למחלקה הקונסולרית בשגרירות ישראל, את כל מיקומי השגרירויות הישראליות בעולם אתם יכולים למצוא כאן.

לקריאת עוד מאמרים ומידע מעניין נוסף – לחצו כאן

Scroll to Top
יצירת קשר

  X
  צור קשר דילוג לתוכן