שכונת Modřany – היעד הנדלנ”י הבא בפראג

שכונת Modřany היא שכונה אותנטית של פראג למרות שרוב הזמן היא לא השתייכה לעיר. השכונה קיבלה את שמה בגלל צמח היקניתון הכחול שגדל על גדות נהר הוולטבה הסמוך (Modřany פירושו כחול בצ’כית). עד 1968 השכונה הייתה כפר עצמאי פרברי ורק בשנה זו עברה מנהלתית להיות תחת רובע פראג 4. למעשה, העובדה שהשכונה קרובה לפראג אבל עצמאית במידה גרמה לה לפתח אישיות משלה. 

נוף עירוני אותנטי ב-Modřany 

לעומת מה שאנחנו רגילים לראות בפראג, לשכונת Modřany יש ייחוד מבחינה אדריכלית. השכונה כוללת מבני מימי הביניים, רחובות ציוריים וכן בתים ווילות מימי הרפובליקה הצ’כית הראשונה (1918-1938). עם זאת, שלא כמו בשכונות אחרות בפראג (וינוהרדי, נוסלה, הולושביצה ואחרות) חיפוש אחר בתי מגורים מלבנים כאן היא משימה קשה. השכונה פשוט דילגה על העידן של בתי מגורים גדולים ועברה ישר לדיור סוציאליסטי. לכן, כל אחד יכול להבחין בקלות בין בתים ישנים ומקסימים בסגנון הישן (למשל וילות מימי הרפובליקה הצ’כית הראשונה) ובין בנייני פאנלים (panelak). עם זאת, פרויקטים חדשים של דיור בשכונה כמו Modřanka מבטיחים עתיד אופטימי לעיצוב העירוני של השכונה.

שילוב בין הטבע לאוכלוסיה

הודות למיקום השכונה לאורך גדות הוולטבה היא שימשה כבר בשנות ה-60 כיעד לתיירות ולנופש. השכונה נהנית מתכנון מוקפד בתחום הפיתוח העירוני והיא מוקפת בשטחים ירוקים רבים, יערות ואפילו אזורי טבע מוגנים. הפארק המוכר ביותר בשכונה הוא Modřanská rokle – Modřany Gorge, יעד פופולרי לטיולים רגליים של תושבי פראג בסופי השבוע. 

מגורים נוחים והזדמנויות פנאי מעניינות 

שלא יהיה לכם ספק – שכונת Modřany כיום היא מפותחת למדי ונחשבת לשכונת מודרנית של פראג. מיותר לומר שכל צרכי היומיום של תושבי השכונה מקבלים מענה מושלם כולל בתי ספר, חנויות מכולת, מסעדות, בתי קפה, מרפאות וכל השירותים סוציאליים והעסקיים האחרים. בנוסף, מרכז הקניות Novodvorská Plaza נמצא במרחק 10 דקות נסיעה מהשכונה. השכונה היא גם מקום נפלא לפעילויות פנאי: Freestyle Park Modřany נמצא על גדות הוuלטבה ובו כל אחד יכול למצוא את מבוקשו –  כדורגל, כדורעף חופים, אתר נופש עם מיני גולף הרפתקני, ואזורים גדולים של דשא לפעילויות ספורטיביות אחרות ולפיקניק. אם ברצונכם לחוות הרפתקאה מסוג אחר אתם מוזמנים לביקור במסלול מרוצי הסוסים Prague-Velká Chuchle Racecourse. מסלול זה נחשב לאחד ממסלולי המרוצים המרכזיים בצ’כיה. 

גישה ממרכז העיר 

מ-Modřany יש גישה תחבורתית מצויינת למחוזות הפנימיים של פראג, הן באמצעות כבישים והן באמצעות מערכת תחבורה ציבורית משולבת. (Prague integrated public transport system -PIT). קישור תחבורתי נוח במיוחד למרכז העיר אפשרי באמצעות קו ארוך של החשמלית ויש לקו הזה גם בונוס: מקו החשמלית הזה נשקפים נופים מרהיבים של נהר הולטובה. תחנות הרכבת התחתית הקרובה ביותר לשכונה הן nádraží Smíchovské בפראג 5 ו-‘Kačerov’ בפראג 4. בשכונה יש גם תחנת רכבת.

המתווה של פיתוח עתידי בשכונת Modřany 

שכונת Modřany צפויה לצמוח מהר ובקרוב תשנה את דמותה העירונית בגלל פרויקטים חדשים שנבנים. כבר עכשיו עומד בפני סיום פרויקט Modřanka שכולל בניית בתי דירות חדשים בשכונה. הפרויקט מוקם בכמה שלבים ויכלול 294 דירות חדשות בגדלים שבין 10-160 מ”ר, כלומר דירות שחלוקתן נעה מ- 1+kk ל- 5+kk.

פרויקט מגורים נוסף של קבלנים ידועים מתוכנן בשכונה ויכלול בהמשך מאות יחידות דיור בסטנדרט גבוה. 

סיכום 

מגורים בשכונת Modřany מתאימים לאנשים שאוהבים פרברים שקטים ואותנטיים בקרבת מרכז העיר. שכונת Modřany משלבת איכות ואוירה, נגישות לנוחות של העיר ופוטנציאל רב לפיתוח עתידי. 

רוצים לדעת עוד על השקעה בפרויקטים חדשים של נדל”ן בפראג? בשכונת Modřany ובשכונות אחרות? הרשמו לניוזלטר שלנו או  צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים על הפרוייקט:

המגדל A

בנייני המגורים

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן