מחירי החניות בפראג עולים

בשנים האחרונות החנייה בבירה הצ’כית הפכה להיות כמעט סיוט ומחיר החניות המקורות בעיר עולה במהירות, כך על פי דווח בעיתון הצ’כי Lidové noviny. בשלוש השנים האחרונות הערך של החניות בפראג הוכפל וחלקן אף נרכשו כנכסים להשקעה.

שורת חניות בסמוך לבתי מגורים מהווה מראה נפוץ בפרברי פראג. חניות מקורות שנבנו בתקופת השלטון הקומוניסטי, הפכו כיום לסחורה הכי חמה בשוק הנדל”ן העירוני. 

מחירה של חנייה מקורה פשוטה שמורכבת משלושה קירות פשוטים ודלת מתכת – הוכפל בשלוש השנים האחרונות ומגיע כיום לחצי מיליון קרונות צ’כיות בממוצע. מחירן של חניות הממוקמות במרכז העיר יכול להגיע בקלות למיליון קרונות צ’כיות, כך מדווח העיתון.

החנייה בעיר הופכת לקשה יותר ויותר, כך שחניות בתשלום ו”אזורים כחולים” (חניות לתושבים) הפכו לסחורות חמות. כמעט כל משפחה בפראג מחזיקה כיום בשתי מכוניות והביקוש לחניות הוא עצום. בעוד שבשנת 2016 חנייה ישנה בפרברי פראג נמכרה בכ- 250,000 קרונות צ’כיות, עכשיו אנשים שמחים להשיג את אותה החנייה במחיר כפול. במרכז העיר חניות נמכרות בסכומים של למעלה ממיליון קרונות צ’כיות, אבל הביקוש הגובר מעלה את המחירים עוד יותר. 

בערים גדולות אחרות בצ’כיה יש בעיות דומות. מחיר החניות באזור בוהמיה המרכזית עלה בשנה האחרונה ב -46 אחוזים. באזור Vysočina שבמורביה המחירים הכפילו את עצמם. חניות בברנו ובפלזן נמכרות כעת במחיר ממוצע שנע בין 350,000 ל -450,000 קרונות צ’כיות. 

מכיוון שהביקוש עולה על ההיצע, אנשים רבים החלו לקנות חניות כהשקעה – סימן בטוח שבעיות החנייה בצ’כיה בכלל ובפראג בפרט לא עומדות להיעלם בזמן הקרוב.

עוד מידע מעניין על פראג תוכלו לקרוא כאן

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן