2021 – מחירי השכירויות בפראג יורדים בזמן שמחירי הדירות ממשיכים לעלות…

על רקע עליות המחירים בשוק הנדל”ן בפראג במהלך שנת הקורונה, דירת 2+kk מושכרת כיום ב-1,000 קרונות פחות לחודש בהשוואה לשנה שעברה, על פי נתוני רימקס בפראג.

למרות השפל במחירי השכירות, יזמי נדל”ן ממשיכים להקים ולבנות דירות ובתים חדשים במטרה המפורשת להשכיר אותם, במקום למכור אותם.

מר Tomáš Wildt מחברת ההשקעות Vihorev Group אמר כי בעוד שצ’כים מעדיפים באופן מסורתי לגור בדירות שבבעלותם יותר מאשר אנשים במדינות אחרות, הדור הצעיר משנה זאת. “זה עדיין נכון שצ’כים מעדיפים לגור בדירות שבבעלותם. יש לנו אופי שונה מאשר למשל הגרמנים או אירופאים אחרים שבהם השכרה היא דבר נפוץ שהם עושים במשך כל החיים. למרות זאת, מגמה זו משתנה בארצנו, במיוחד אצל הדור הצעיר שגם לא לוקח משכנתא, בניגוד להוריהם”.

Jan Zachystal, מנכ”ל רימקס צ’כיה אומר כי בטווח הקצר, מחירי השכירות הנמוכים מעולים עבור שוכרים צעירים המסוגלים כעת להרשות לעצמם דירות במרכז העיר, אך הזהיר שמחירים אלו הם זמניים בלבד. “המצב טוב לדיירים צעירים שיכולים להתגורר במקומות שבדרך כלל לא היו מסוגלים להם. לגור כמה מטרים מגשר קארל או מכיכר העיר העתיקה בשכונת יוזפוב זה חלום עבור רבים. עם זאת, ברגע שהמצב יירגע ותחזור התיירות, בעלי הדירות הללו ירצו להתחיל להשתמש בהן למטרתן המקורית”.

מחוץ לפראג, מחירי השכירות המשיכו לעלות. דירות סטודיו למשל עלו ב-14% לעומת השנה שעברה.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן