שיעור האבטלה בצ’כיה נמצא בשפל של יותר מעשרים שנה

שיעורי האבטלה בצ’כיה הגיעו לשפל של 22 שנה ונמצאים ברמה של 2.9% בלבד. המשמעות מבחינת העובדים במדינה היא אחת – מעולם לא היה קל יותר למצוא עבודה בצ’כיה. על פי נתוני משרד העבודה הצ’כי יש כיום 10 משרות פנויות על כל מחפש עבודה.

דובר משרד העבודה הצ’כי Martin Bačkovský אמר שהכלכלה פורחת הודות לאבטלה הנמוכה, כך שחברות רבות כבר לא צריכות עובדים. לדבריו יש כיום 300,000 משרות פנויות בשוק מתוכן 70,000 משרות שלא מצריכות ניסיון. הוא טוען שלכן במקרים רבים חוסר ניסיון בצ’כיה אינו מהווה כלל חסרון.

עם זאת, יחסית למדינות אחרות באירופה מדובר בנתון מפתיע. אמנם ברבעון הראשון של 2018 מדינות רבות כמו צ’כיה נהנו משיעורי אבטלה נמוכים (למשל גרמניה, הונגריה ופולין), אך מצד שני היו מדינות שבהם נצפו שיעורי אבטלה גבוהים, למשל יוון (20.1% במרץ 2018), ספרד (15.8%), איטליה (10.7%), צרפת (9.2%) וקרואטיה (8.9%).

למעשה, רמת האבטלה באירופה משקפת את ההבדלים הלאומיים בין המדינות בתחום הביצועים הכלכליים, כך שאפשר להבין מדוע צ’כיה מושכת אליה עובדים ממדינות אירופאיות שנמצאות בתחתית הרשימה, למשל יוון, ספרד או איטליה.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בצ’כיה שפורסמו בתחילת 2018, המהגרים שהגיעו אליה גרמו לגידול במספר הזרים במדינה. למעשה, בצ’כיה יש כיום כ-500,000 זרים שמהווים כ-5% מהאוכלוסייה.

עוד על צ’כיה ועל המצב הכלכלי במדינה? הקליקו כאן

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן