רחוב Na příkopě בפראג 1 נמצא בין הרחובות היקרים ביותר בעולם

רחוב Na příkopě בעיר העתיקה של פראג הגיע למקום ה-19 ברשימת הרחובות היקרים ביותר בעולם, כך לפי מחקר שנעשה ע”י חברת Cushman & Wakefield ושסקר את שכר הדירה שהתקבל בכל אחד מ-446 רחובות ב-65 מדינות.

הרחוב היקר ביותר לשכירות בעולם הוא רחוב Causeway Bay בהונג קונג והשני – השדרה החמישית בניו יורק. באירופה הרחוב היקר ביותר לשכירות היה רחוב New Bond בלונדון – מיקום שהקנה לו את המקום השלישי בדירוג הגלובלי.

אבל, הודות לעלייה בשנה האחרונה של 5% במחירי השכירות, רחוב Na příkopě הגיע למקום ה-19 השנה (2018). שכר הדירה הממוצע למ”ר ברחוב זה השנה הוא 6000 קרונות צ’כיות (!).

אחד הגורמים שמשפיעים על גובה שכר הדירה הוא מיקום הדירה ברחוב וגודלה. הדירות האטרקטיביות ביותר הן דירות פינתיות או דירות סטודיו. עבור האחרונות נגבה לרוב שכר דירה יקר יותר.

רחוב נוסף בפראג שנחשב יקר מבחינת מחירי שכר הדירה הוא רחוב Pařížská. עם זאת, רחוב Pařížská אינו רחוב מגורים בעיקרו אלא רחוב קניות ומסחר. הבדל נוסף הוא שרחוב Na příkopě תיירותי יותר, כך שקהל היעד של השוכרים הפוטנציאליים רחב יותר מאשר ברחוב Pařížská.

עם זאת, גם ברחוב זה יש מותגי קניות בינלאומיים כמו Tous, Vapiano ו-Swarovski ובו נמצאת חנות הדגל של המותג הבינלאומי H&M. כבר כיום הרחוב נחשב לרחוב הקניות החשוב ביותר בצ’כיה בשל מיקומו.

חשוב לציין עם זאת כי רחוב זה טרם הגיע למלוא הפוטנציאל שלו ובעתיד הקרוב האטרקטיביות שלו צפויה עוד לעלות. בין היתר מתוכנן שיפוץ ארמון Savarin שיחובר לבניינים אחרים ברחוב ולכיכר ואצלב המחודשת. בנוסף, צפויים לקום ברחוב מתחמי עסקים נוספים, למשל בכיכר ואצלב ובמוזיאון הלאומי.

שוקלים לרכוש נדל”ן בפראג? דברו איתנו

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן