חדש! ניתן להעביר כספים לצ’כיה ללא צורך בפניה לרשות המסים

המסלול הירוק, עליו הכריזה רשות המיסים ב-26.09.2017, הופך את ההשקעה בצ’כיה למשתלמת ולקלה מאי פעם! 

אחד מהחסמים העיקריים בהם נתקלו עד כה ישראלים אשר משקיעים בחו”ל (למשל, רוכשים מניות בתאגידים מקומיים או רוכשים נכסים לוקאליים) הייתה חובת ניכוי המס במקור בעת תשלום כספים (המעוגנת בסעיפים 164 ו- 170 לפקודת מס הכנסה), אשר קבעה דין אחד לכל העברות הכספים, בין אם הן נחשבו כהכנסה חייבת במס ובין אם לאו. כתוצאה מכך, נדרשו המעבירים לספק לבנקים אישורי פטור מניכוי מס במקור, מה שהאריך וסיבך מאד עסקאות כאלה, ולפעמים, הפך אותן לבלתי משתלמות או פגע בהתחייבויות התשלום שלהן (כאשר יצאו לפועל).

המסלול המקוצר להעברת כספים לצ’כיה

ב-26 בספטמבר 2017 פרסמה רשות המיסים, הודעה, על פיה, בחלק מהמקרים, תתאפשר העברת הכספים לחו”ל במסלול ירוק ללא הצורך בפניה למשרדי רשות המסים לקבלת אישור, אלא באמצעות חתימה על הצהרה מתאימה (הנכללת בטופס 2513/2). הטופס ימולא על ידי מעביר הכספים ויימסר לבנק, שם יישמר ויוצג בפני רשות המיסים, על פי דרישתה. במסגרת ההצהרה נדרשת חתימת המעביר על כך, שהוא מודע לסמכותה של רשות המיסים לקבוע ניכוי מס במקור, במקרה ותתגלה אי התאמה כלשהי בין פרטי הבקשה לבין ההעברה שבוצעה בפועל.

המסלול הירוק המקוצר מתייחס למקרים הבאים: 

1. התשלום מיועד לתושב מדינת אמנה ולחשבון בנק הנמצא במדינת אמנה

רשימת 53 מדינות האמנה נמצאת בסעיף 6 של הטופס, וכוללת את צ’כיה. חשבון הבנק ותושב החוץ אינם מחויבים להימצא באותה מדינת האמנה. 

2. ההעברה נעשית עבור אחד מסוגי התשלומים הבאים: 

  • השקעה במניות 
  • השקעה בנדל”ן או בנכסים מוחשיים אחרים 
  • מתן הלוואה לתושב חוץ 
  • מתן הלוואת בעלים
זהו, עכשיו הכל עומד להיות קצר, קל ומשתלם יותר!

אנחנו, אנשי המקצוע ב-Conbiz, יכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור העסק שלכם. לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ – תוכלו ליצור איתנו קשר כאן עוד היום.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן