מה כדאי לקחת בחשבון כשקונים דירת Airbnb בפראג?

במאמרנו הקודם אודות Airbnb גילינו לכם סוד ידוע: השכרת דירות באמצעות Airbnb משיאה תשואה גבוהה יותר מאשר דירות המיועדות להשכרה לטווח ארוך. בפראג השכרת נכסים בשירות איר בי אנד בי נחשב פופולרי משתי סיבות:

  1. בניגוד למקומות אחרים בעולם, השכרת דירות בפראג דרך Airbnb היא חוקית לחלוטין.
  2. השימוש של התיירים בדירות Airbnb בפראג רק עולה מחודש לחודש.

אבל עם הביקוש בדרישה באה גם התחרות ולכן כדי להיות ממוקמים גבוה באתר Airbnb עליכם להיות מוגדרים כ”דירת אירוח יוצאת מן הכלל” ובאנגלית – Superhost. כדי לקבל את התוית עליכם לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • הדירה הושכרה לפחות 10 פעמים
  • הדירה קיבלה 90% תגובות על חוויות השהייה בדירה
  • רוב התגובות (מעל 80%) היו ברמת 5 כוכבים
  • לא נרשמו ביטולים לאחר הזמנת הדירה

בנוסף, מעצם היותכם “סופרהוסט” תקבלו גם הטבות כמו למשל: קופון של 100$ לאירוח בארץ אחרת, תשלום עמלה נמוכה יותר ל-Airbnb ולעיתים גם צילום מקצועי של הדירה ע”י אחד מצלמי חברת Airbnb.

אז תעשו את זה?

טיפ 1 – לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

בחרו דירה במיקום טוב מבחינה תיירותית. בפראג מדובר באחד מהמוקדים הבאים: ליד כיכר השעון, ליד בית האופרה, ליד בית העירייה, בקרבת הנהר, ליד מצודת פראג או ליד גשר קארל. כמו כן שימו לב שקרבה לתחנות תחבורה ציבורית, למשל רכבת תחתית, חשמלית, אוטובוס ועוד רק תעלה את ערך הנכס.

טיפ 2 – ריגול תעשייתי

תיירים אוהבים דירות משופצות ומעוצבות. הכנסו לדירות בפראג שבעליהן מוגדרים ב-Airbnb כסופרהוסט ועשו מחקר קטן. איך הדירה שלהם נראית? מה הם עשו כדי לזכות בתואר הנחשק? מה כתבו עליהם בביקורות? למשל: אם דירה אחת זכתה לציונים גבוהים הודות למכונת קפה או רצפות פרקט – לכו על זה. למעשה, די בהשקעה קטנה כדי להפוך את הדירה שלכם להצלחה.

טיפ 3 – חברת ניהול

כדי לשמור על האטרקטיביות של הדירה לאורך זמן, אתם חייבים לבחור בחברת ניהול טובה שמתמחה בנכסים מסוג זה. הסיבה לכך היא שזוהי השכרה ייחודית שמצריכה ניהול ייחודי, למשל ניקיון, ניהול ספר האורחים, בקרת נזקים ותיקונם ועוד. בפראג חברות ניהול אלו גובות כ-20-30% מהרווחים, אבל עדיין יישאר בידיכם מספיק כסף כי דירות טובות שמושכרות ב-Airbnb משיאות תשואה של בין 8-12 אחוזים בשנה.

שוקלים רכישה בפראג ורוצים שהיא תהיה מוצלחת? השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם:

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן