הצעירים האמריקאים מצביעים ברגליים ובוחרים בפראג

העיתון האמריקאי ניו-יורק טיימס בדק את 20 היעדים הפופולריים לאמריקאים בני 20 פלוס. בראש הרשימה באירופה נמצאת פראג (במקום החמישי ברשימת הערים האירופאיות המתויירות). העיתון מפרט את הסיבות לכך: העיר מסבירת פנים לצעירים ויש בה בירה משובחת שאהובה על הצעירים האמריקאים.

העיתון טוען שפראג היא עיר קסומה ומלאת אנרגיה והוא ממליץ בעיקר על רובע ז’יז’קוב. הסיבה להמלצה זו נעוצה בעובדה שברובע זה שכר הדירה נחשב נמוך ומושך סטודנטים, מוזיקאים ואמנים. התוצאה היא רובע בעל אוירה חופשית ויחודית ושפע של גלריות, בתי קפה ופאבים שאהובים על בני ה-20 פלוס.

בנוסף, רובע ז’יז’קוב נחשב ליעד “צעיר” הודות לאוניברסיטה לכלכלה שנמצאת בשכונה זו וקרבתו למרכז העיר. למעשה, הרובע נחשב לצעיר בנפשו אך קרוב ברוחו למרכז ההיסטורי של פראג – רק 5-10 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית. אמנם הרובע נחשב כבר שנים ככזה שעתידו לפניו אך נראה שהאמריקאים גילו זאת רק עכשיו.

גם העיתון אודיסאה חיפש את 12 הערים שהכי כדאי לבקר בהם בשנות העשרים לחייכם. העיתון מיקם את פראג במקום ה-7 וטען שהשהות בעיר זולה יחסית, שתרבותה מרהיבה ושהאדריכלות שלה תעתיק את נשימתכם. העיתון ממליץ לבקר בקיר לנון בפראג 1 כדי להתרשם מרוח החופש המקומית, רוח שנשבה במקום גם בתקופות החשוכות ביותר של השלטון הקומוניסטי.

במחקר אחר של חברת הנסיעות Good Travel Young הגיעה פראג למקום ה-15. חברת הנסיעות ממליצה לצעירים לבקר בפראג הודות להיותה שילוב מושלם של אדריכלות, היסטוריה והנאה בסגנון הישן. לטענת חברת הנסיעות, סטודנטים לאדריכלות ייהנו במיוחד מהעיר כי יש בה מבחר של סגנונות אדריכליים: רנסנס, בארוק, רוקוקו, ארט-נובו ועוד.

מלבד התיירים האמריקאים הצעירים שעתידים להגיע לעיר בעקבות המחקרים הנ”ל, פראג מארחת כבר היום 4 מיליון תיירים בשנה. תתפלאו, אבל אתם יכולים להרוויח מהתיירות בפראג באמצעות השכרת דירה לטווח קצר בסגנון Airbnb. בפראג בניגוד לערים אחרות בעולם, העירייה מתירה ואף מעודדת השכרת דירות בסגנון זה.

לפרטים נוספים על רכישת נדל”ן בפראג להשקעה צרו איתנו קשר

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן