דף הבית » הדרכון הצ'כי – בין עשרת הדרכונים החזקים בעולם

הדרכון הצ'כי – בין עשרת הדרכונים החזקים בעולם

דרכון צ'כיעדכון: 7/11/19

המדד שקובע את הדירוג של דרכון מסוים לוקח בחשבון את מספר המדינות בהם בעל הדרכון יכול לבקר בלי ויזה מראש או לקבל ויזה מיד עם הגעתו אל היעד. בדרך כלל, מדינות שכרתו ביניהם הסכם בנושא מציעות אחת לאזרחי השניה כניסה חופשית למדינה.

אתר passportindex גילה שמחזיקי דרכון צ'כי יכולים להיכנס ל-183 מדינות בלי צורך בויזה – מה שמקנה לו את המקום השביעי ברשימה. מדובר בעלייה בדירוג של 5 מקומות יחסית לשנים הקודמות.

לשם השוואה, המחזיקים בדרכון בבריטניה או בארה"ב יכולים לנסוע ל -184 מדינות ללא ויזה, רק מדינה אחת יותר מאלה שמחזיקים דרכון צ'כי. במקום הראשון נמצאות סינגפור ויפן שאזרחיהן יכולים להיכנס ללא ויזה ל-191 מדינות. מדינת איחוד האמירויות (181 מדינות שאליהן ניתן להיכנס). סינגפור. גרמניה, פינלנד ודרום קוריאה תופסות ביחד את המקום השני עם 188 מדינות. את המקום השלישי חולקות 11 מדינות ביניהן דנמרק, שוודיה, צרפת, איטליה, ספרד, הולנד דרום קוריאה,ארה"ב ולוקסמבורג. במקום החמישי נמצאות פורטוגל, בלגיה, יוון קנדה ובריטניה.

במקומות האחרונים ברשימת הדרכונים המבוקשים בעולם נמצאות תימן (39 מדינות), סומליה (31), סוריה (29), פקיסטן (31), עיראק (27) וסוגרת את הרשימה אפגניסטן שהדרכון שלה מקנה כניסה ל-25 מדינות בלבד.

באותה מידה קשה להוציא ויזה למדינות אלה. מבקרים במדינות עם תנאי כניסה לא כל כך ידידותיים מחייבות ברוב המקרים למסור להם מידע על כניסתו ויציאתו של המבקר במדינה, מכתב הזמנה, מידע מפורט על מקומות השהייה במדינה במהלך הביקור כמו גם הטלת אגרות על המבקרים. טעויות במסירת הפרטים יכולות לגרום להשהיית הויזה, או גרוע מכך, לביטולה.

רשימת המדינות עם הדרכונים החזקים בעולם

 1. יפן וסינגפור – 191
 2. דרום קוריאה, פינלנד וגרמניה – 188
 3. דנמרק, שוודיה, צרפת, איטליה, ספרד, הולנד דרום קוריאה וארה"ב. – 165
 4. פורטוגל, בלגיה, יוון קנדה ובריטניה.- 164
 5. צ'כיה והונגריה – 183

רשימת המדינות עם הדרכונים הגרועים בעולם

 1. תימן – 39
 2. סומליה – 38
 3. סוריה – 36
 4. פקיסטן – 35
 5. עיראק – 32
 6. אפגניסטן – 29

ואם במקרה תהיתם היכן ישראל ממוקמת אז הדרכון הישראלי נמצא ביציבות כבר כמה שנים במקום ה-16 מתחת לברבדוס ומקסיקו ומעל סן מרינו ואנדורה.

אם ברצונכם לקבל דרכון צ'כי והנכם זכאים לכך, קראו כאן מידע נוסף על כך או צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

גלילה למעלה דילוג לתוכן