פארק גבעת פטרין (Petřín) בפראג

סקירה על פארק גבעת פטרין (Petřínské sady)

פריחה בפארק פטרין פראג
פריחה בפארק פטרין פראג

פארק גבעת פטרין הוא אחד מהאזורים הירוקים העירוניים הגדולים בפראג. ממש נווה מדבר של רוגע וקסם במרכז העיר הגדולה. לא בכדי הפארק הוא יעד מועדף למשפחות עם ילדים ולזוגות שרוצים לחוות בעצמם את העיר הכי רומנטית בעולם. שבילי הליכה חוצים את הפארק משובצים בספסלים שממוקמים בנקודות שמבטיחות נוף נהדר. למרות שהביקור במקום הוא חוויה אחת שלמה ומושלמת, הפארק עצמו מורכב מכמה גנים.

פארק Nebozízek Garden

פארק זה שמשתרע על 8 דונם נמצא בין קיר הרעב (Újezd) והרכבל, כך שהוא עולה ממרגלות גבעת פטרין עד לתחנת הרכבל העליונה. שם הפארק נובע מהעובדה שבמאה ה-15 הוא היה כרם (Nebozez), אבל למרות שעם הזמן הוא הפך למטע ומ-1842 הוא גן פתוח לציבור השם נשאר. במאה העשרים הגן הורחב וכולל כיום פסלים שונים ובעיקר – את נקודות התצפית הטובות ביותר על העיר.

גן הוורדים – Rosarium

גן זה משתרע על 5.6 דונם ומתפרס על פני הרמה של גבעת פטרין. גבולות הגן הם מחד קיר הרעב ומאידך חומות מתחם הביצורים מהמאות ה-17 וה-18. הגן הוקם על חלקות קרקע צבאיות והוא כולל 3 חלקים:

  • גן פתוח
  • גן עגול
  • גן שמוגדר בחומות

גן זה מעוטר בפסלים בשם תבונה ורגישות (Sense and Sensibility) וסוללה שמשתרעת על 1600 מ”ר. בסוללה נשתלו יותר מ-3000 צמחים רב-שנתיים ופרחי פקעות שונים והיא כוללת בריכה עם פסלים של שדוני מים.

גן מגדל התצפית

גן זה מתפרס מסביב למגדל התצפית ומשתרע על 2.5 דונם. גן זה הוקם בשנת 1836 ואחרי 1937 הוא חובר לגן אחר בפארק – גן הסמינרים. מאז 1891 גן זה כולל מבוך מראות שמשמש כמוקד עלייה לרגל.

גן הסמינרים – Gryspek Garden

במאה ה-17 הגן היה שייך למנזר הכרמליטים, אך שמו ניתן לו כי עם סגירת המנזר ב-1784 הוא הפך לחזקתו של סמינר דתי. בשנים 1912-1914 ניטעו כאן הרבה עצי פרי וב-1930 הוא נפתח לציבור. כיום גן זה כולל 2100 עצי פרי, 150 שיחים, אנדרטת ברונזה ומזרקה עם פסלים.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן