דף הבית » הדרכון הצ'כי – בין עשרת הדרכונים החזקים בעולם

הדרכון הצ'כי – בין עשרת הדרכונים החזקים בעולם

המדד שקובע את הדירוג של דרכון מסוים לוקח בחשבון את מספר המדינות בהם בעל הדרכון יכול לבקר בלי ויזה מראש או לקבל ויזה מיד עם הגעתו אל היעד. בדרך כלל, מדינות שכרתו ביניהם הסכם בנושא מציעות אחת לאזרחי השניה כניסה חופשית למדינה.

אתר הנלי גילה שמחזיקי דרכון צ'כי יכולים להיכנס ל-185 מדינות בלי צורך בויזה – מה שמקנה לו את המקום השביעי ברשימה. מדובר בעלייה בדירוג של 5 מקומות יחסית לשנים הקודמות.

לשם השוואה, המחזיקים בדרכון בבריטניה או בארה"ב יכולים לנסוע ל -186 מדינות ללא ויזה, רק מדינה אחת יותר מאלה שמחזיקים דרכון צ'כי. במקום הראשון נמצאות סינגפור ויפן שאזרחיהן יכולים להיכנס ללא ויזה ל-192 מדינות. גרמניה ודרום קוריאה תופסות ביחד את המקום השני עם 192 מדינות. את המקום השלישי חולקות 4 מדינות: פינלנד, איטליה, ספרד ולוקסמבורג. במקום הרביעי נמצאות 5 מדינות (אוסטריה, צרפת, דנמרק, שבדיה והולנד) ובמקום החמישי נמצאות פורטוגל ואירלנד

במקומות האחרונים ברשימת הדרכונים המבוקשים בעולם נמצאות תימן, סומליה, סוריה, פקיסטן, עיראק ונפאל. סוגרת את הרשימה אפגניסטן שהדרכון שלה מקנה כניסה ל-26 מדינות בלבד.

באותה מידה קשה להוציא ויזה למדינות אלה. מבקרים במדינות עם תנאי כניסה לא כל כך ידידותיים מחייבות ברוב המקרים למסור להם מידע על כניסתו ויציאתו של המבקר במדינה, מכתב הזמנה, מידע מפורט על מקומות השהייה במדינה במהלך הביקור כמו גם הטלת אגרות על המבקרים. טעויות במסירת הפרטים יכולות לגרום להשהיית הויזה, או גרוע מכך, לביטולה.

רשימת המדינות עם הדרכונים החזקים בעולם

  1. יפן וסינגפור – 192
  2. דרום קוריאה וגרמניה – 190
  3. איטליה, ספרד ולוקסמבורג – 189
  4. אוסטריה, צרפת, דנמרק, שבדיה והולנד- 188
  5. פורטוגל ואירלנד – 187
  6. בלגיה, נורבגיה, ניו זילנד, בריטניה, שוויץ וארה"ב – 186
  7. צ'כיה, אוסטרליה, יוון, קנדה ומלטה – 185

רשימת המדינות עם הדרכונים הגרועים בעולם

  1. תימן, סומליה, סוריה, פקיסטן, נפאל ועיראק – 39
  2. אפגניסטן – 26

ואם במקרה תהיתם היכן ישראל ממוקמת אז הדרכון הישראלי נמצא ביציבות כבר כמה שנים במקום טוב באמצע. ב-2019 הוא היה במקום ה-23 וב-2020 ירד מקום אחד למקום ה-24, מה שמאפשר לנו כניסה ל-161 מדינות ברחבי הגלובוס

אם ברצונכם לקבל דרכון צ'כי והנכם זכאים לכך, קראו כאן מידע נוסף על כך או צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

גלילה למעלה דילוג לתוכן