היכן הכי טוב לגדל ילדים? בצ’כיה!

הארגון הבינלאומי InterNations בדק מה היו המדינות הטובות ביותר עבור ילדי מהגרים בשנת 2016. הבדיקה התבססה על דיווחים של מהגרים מ-45 מדינות והמחקר כלל 43 פרמטרים כמו: חינוך, גישה לפעילויות פנאי, יוקר המחיה ועוד. הפרמטרים סקרו את כל תחומי החיים החל בחינוך ועד בטיחות ובריאות. אגב, מהגר לפי הסקר הוא כל מי שחי ועובד מחוץ למולדתו, למשל: עובדים של חברות הייטק בינלאומיות שכמותם יש רבים בצ’כיה.

הסקר מצא שבשנת 2016 צ’כיה דורגה במקום השני לעומת המקום ה-14 בשנת 2015. הקפיצה המשמעותית בדירוג הושגה הודות לעלויות החינוך הנמוכות במדינה -75% מהמשיבים חשבו שהחינוך בצ’כיה הוא בר-השגה. אחד הפרמטרים המשפיעים היא העובדה שלימודים גבוהים בצ’כיה הם חינמיים בשפה הצ’כית. עם זאת, הדבר היחיד שמנע מצ’כיה את המקום הראשון הוא איכות החינוך.

הסקר בדק גם באילו מדינות ניתן לשלב בהצלחה את חיי העבודה והמשפחה והתוצאות לפניכם: צ’כיה נמצאת במקום ה-11 מתוך 67 מדינות. אגב, פינלנד שהגיעה למקום הראשון בתחום גדול הילדים כלל לא נכללה בסקר זה, כך שבשקלול הסופי צ’כיה היא המדינה הטובה בעולם לגדל בה ילדים.

בסקר נוסף של InterNations הגיעה צ’כיה למקום ה-8 מתוך 67 מדינות בתחום יוקר המחייה. סקר זה הסתמך על מידע שהתקבל מ-14,300 מהגרים. לפי הסקר עלויות המזון, התחבורה והלינה בצ’כיה זולות משמעותית יחסית למדינות מערביות אחרות ויש בה אפשרויות תעסוקה רבות.

מחקר זה מתווסף למחקרים נוספים שהוכיחו שצ’כיה היא מדינה אטרקטיבית עבור חברות גלובליות, כמו גוגל, אמזון, סימנס, סקייפ ועוד שמחזיקים מטות בעיר. הסקר האחרון מראה שצ’כיה אינה רק אטרקטיבית כלכלית אלא יש לה יתרונות נוספים, למשל בתחום גידול הילדים ובתחום האיזון בין חיי העבודה לחיי המשפחה.

שוקלים לעבור לצ’כיה? חושבים על רכישה של נכס בפראג? נשמח לייעץ לכם.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן