השקעה בברנו

סטודנטית בברנו

ברנו היא העיר ה-2 בגודלה בצ’כיה ומתגוררים בה כ-400,000 איש. ברנו שוכנת בדרום-מזרח המדינה בקרבת הגבול עם אוסטריה וסלובקיה. העיר היא הבירה התרבותית והפוליטית של אזור דרום מוראביה ונחשבת לעיר המרכזית במחוז מוראביה, בעיקר מבחינה תעשייתית ומסחרית.

תחבורה בברנו

בברנו יש 12 קווים של חשמלית, 14 קווים של אוטובוסים ו-11 קווים של אוטובוסי לילה. בתכנון גם בנייה של רכבת תחתית. העיר מחוברת גם לקו הרכבת ברנו-וינה, קו הרכבת הוותיק בצ’כיה (שהחל לפעול ב-1839), כאשר בעיר עצמה יש 9 תחנות רכבת. בברנו יש כביש טבעת עירונית והיא משמשת כצומת דרכים אירופאית:

  • כביש D1 מוביל לפראג ולאוסטרבה
  • כביש D2 מוביל לברטיסלבה, בירת סלובקיה
  • כביש  D52 לווינה
  • הכביש העתידי D43 צפוי לחבר את ברנו עם צפון-מערב מוראביה

בנוסף, לברנו שני שדות תעופה

  • Brno-Tuřany Airport שמשמש לטיסות בינלאומי וטיסות של מסוקי משטרה צ’כיים
  • Medlánky Airport שמשמש לטיסות פנימיות ולטיסות פנאי של כדורים פורחים, דאונים ומלטי”ם.

כמו כן, יש שביל אופניים באורך של 130 ק”מ מברנו לווינה.

השקעה בברנו

מכיוון שהעיר נמצאת במישור שמחבר את צפון אירופה ודרומה, היא אחת הערים המפותחות בצ’כיה. למשל, יש בה אוניברסיטה החל משנת 1919 (אוניברסיטת מסריק שהיא ה-2 בגודלה במדינה), הצבא הצ’כי הוקם בה והיא ביתו של בית המשפט החוקתי הצ’כי, לשכת התובע הצ’כי הכללי ובית המשפט העליון של צ’כיה.

בנוסף, העיר מארחת מרוצים בינלאומיים של אופנועים במסגרת הגרנד-פרי ויש בה אטרקציות תיירותיות בתחומים שונים, למשל: מוזיאון גרגור מנדל שנבנה לכבודו של הנזיר שפיתח את תחום הגנטיקה, המוזיאון הטכנולוגי שמושך אליו משפחות,  וילה טוגנדהאט שהוכרה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו ועוד.

ברנו נבחרה כבר לפני שנתיים ע”י המגזין הבריטי Financial Times כאחת מעשר הערים האירופאיות של העתיד. הסקר שבדק 500 ערים ברחבי אירופה התמקד בפוטנציאל כלכלי, תמורה למחיר, קיומה של סביבה ידידותית לעסקים (כולל השקעות זרות) ותשתיות. בשנים האחרונות העירייה עדכנה את תוכניות הפיתוח העירוניות, מה ששדרג את העיר עוד יותר מבחינת השקעות זרות. בעיר יש 3 אזורי תעשייה:

Brno Industrial Zone – Černovická Terrace

שטח של 200 דונם שנמצא בסמוך לשדה התעופה הבינ”ל, לכבישים המהירים  D1 ו-D2 (מסלולים E50 ו-E65) ולקו הרכבת מברנו לסלובקיה. במקום יש פעילות כלכלית של חברות בינלאומיות רבות ובהן החברות הגרמניות בוש, מילה ועוד.

הפארק הטכנולוגי ברנו

פארק שנמצא בסמוך לאוניברסיטה הטכנולוגית של ברנו. הפארק משתרע על 190,000 מ”ר של שטחים מעורבים למשרדים, מחקר ותעשייה קלה לצד חללים לפעילויות פנאי ושירותים. בין החברות שיש להן משרדים בפארק: IBM ו-,Motorola, Vodafone.

Heršpická Development Zone

אזור של 25 דונם בין מרכז העיר ההיסטורי לחלק הדרומי של כביש הטבעת העירוני. במקום יש משרדים בבניינים רבי קומות ומתקנים רב-תכליתיים. כאשר יתבצע פיתוח מחדש של צומת הרכבת, יתווספו למקום שטחים.

השקעה בנדל”ן בברנו

למרות שברנו היא כאמור העיר ה-2 בגודלה בצ’כיה, מחירי הנדל”ן בעיר נמוכים מאלה שבפראג אך גם הם עלו בשנים האחרונות כמו ברחבי המדינה כולה. המשמעות היא שהשקעה בנדל”ן בברנו היא השקעה בטוחה שרווח בצידה.

אם אתם שוקלים השקעה בברנו, נשמח לסייע לכם – צרו איתנו קשר.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן