השקעות נדל”ן בטרינץ’ – Třinec

טרינץ

העיר טרינץ נמצאת במזרח צ’כיה כ-300 ק”מ מפראג בסמוך לגבול עם פולין וסלובקיה (האחרון נמצא כ-20 ק”מ ממרכז העיר). העיר היא ביתם של כ-35,000 איש ב-13 שכונותיה. הכפר Lyžbice שסופח לעיירה ב-1946 הוא כיום מרכז העיר ומחליף את Staré Město – מרכז העיר העתיקה שנבנה במאה ה-15.

תחבורה בטרינץ’

טרינץ’ נמצאת בצומת תחבורתי חשוב

כבישים

  • הכביש הבינלאומי E 75 שמחבר את העיר עם Český Těšín ולגבול הפולני
  • כביש I / 11 שממשיך ל- Bystřice ומתחבר לכביש הבינלאומי E 75
  • כביש II/468
  • כביש II/476

רכבות

העיר שוכנת על קו מסילת הרכבת הבינלאומי Košice–Bohumín שיש אליו קישורים מהירים מכל רחבי צ’כיה (קו 320). בעיר יש 2 תחנות רכבת: Třinec ו-Třinec .Centrum

אוטובוס

בעיר פועלים 16 קווי אוטובוס.

השקעה בטרינץ’

העיר נחשבת ליעד אטרקטיבי להשקעות נדל”ן מכמה סיבות:

תעשייה

בעיר יש תעשיית מתכת ופלדה מפותחת שנחשבת לגדולה בצ’כיה ולמעסיק הגדול במדינה (7000 איש נכון ל-2021), מה שמושך אליה עובדים רבים. אחת החברות שקבעו את משכנה בעיר היא חברת טרינקה זלזרני (Trinecke Zelezarny) שממוקמת בעיר ועוסקת בעיקר בייצור פסי רכבת.

החברה וחברות הבת שלה נחשבת לאחת הקבוצות התעשייתיות המשמעותיות ביותר במרכז אירופה, מה שהופך אותה לאחת היצואניות הצ’כיות המובילות ואת העיר ליעד נדל”ני לעובדיה.

תרבות

העיר נחשבת למרכז תרבותי הודות למיעוט הפולני הגדול בה שמהווה כ-15% מאוכלוסיית העיר, אבל גם הודות לפסטיבל Hutnický den – פסטיבל שמתקיים כל שנה בחודש מאי וכולל הופעות חיות של אמנים צ’כים ובינלאומיים, מה שמושך אליה שוחרי אמנות מכל רחבי העולם.

תיירות

העיר מהווה נקודת מוצא למסלולי הליכה בפסגות של הרי הרכס Moravskoslezské Beskydy, כך שהעיר מהווה יעד תיירותי שנתי.

השקעות בנדל”ן בטרינץ’

נכון לתחילת 2022 מתוכננים בעיר פרויקטים תכנוניים שונים, למשל: התוכנית המרחבית אושרה בתאריך 8.12.2020.

השקעה בנדל”ן תעשייתי

מכיוון שהעיר נחשבת כמוקד תעשייתי, ניתן להניח שמחירי הנדל”ן התעשייתי בה (כמו באזורים תעשייתיים אחרים בצ’כיה) רק יעלו עוד הודות לביקוש הגובר.

השקעה בנדל”ן למגורים

בנוסף, כמו בערים אחרות בצ’כיה, גם בטרינץ’ צפוי שמחירי הנדל”ן למגורים רק יעלו הודות לביקושים הגבוהים. יתרה מזאת, תחזיות של אנליסטים שנערכו בסוף 2021 לא צופות כלל ירידה בשוק הנדל”ן במדינה וכמו בערים קטנות אחרות בצ’כיה, גם כאן השקעה בנדל”ן למגורים צפויה להניב יתרון בדמות תשואה גבוהה.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן