רקע כללי על פילזן ועל השקעות נדל”ן בעיר

פילזן היא העיר הרביעית בגודל בצ’כיה והיא בירה של מחוז באותו שם. העיר נמצאת במפגש של 4 נהרות כ-90 ק”מ ממערב לפראג ומתגוררים בה כ-200,000 איש. העיר נוסדה בשנת 976 והפכה במהרה לעיר מסחר מרכזית בזכותה שני גורמים: מיקומה הגאוגרפי בצומת מסחרית ומחצבי הטבע שהיא עשירה בהם. מספר מצורים שהוטלו על העיר לא צלחו והיא שימשה כמקום מושבו של רודולף השני, קיסר האימפריה הרומית החדשה.

עיר שיש בה הכל

מבחינה אדריכלית העיר מושפעת מסגנון הבארוק והחל מ-1989 מבנים היסטוריים רבים עוברים בה שחזור. מבחינה אקדמית יש בעיר 3 אוניברסיטאות ומבחינה כלכלית ותרבותית היא המרכז של מערב בוהמיה. משנות ה-90 חל גידול בהשקעות בעיר, בעיקר השקעות זרות כמו חברות Daikin ו-Panasonic שיש להן מפעלים בעיר. וכאילו לא די בכך – פילזן גם נבחרה כבירת התרבות של אירופה לשנת 2015, מה שמשך אליה עניין והשקעות נוספות.

פילזן היא אחת הערים המבוססות כלכלית בצ’כיה ותושביה מתהדרים בתוצר לאומי גולמי גבוה לנפש – 44,000 דולר לאדם. תורמת לכך העובדה שבמקום נמצא מפעל המכוניות סקודה, מפעלי בירה פילזנר, אתרי ספא מפנקים והמזקקה הגדולה בצ’כיה. ואיך אפשר בלי הנקודה היהודית ? בטח תשמחו לשעת שבפילזן נמצאים כמה מבתי הכנסת הגדולים בעולם, למשל בית הכנסת העתיק שהוא השני בגודלו בעולם שבו מתקיימים קונצרטים שונים.

בית הכנסת הגדול בפילזן

וזוהי רק ההתחלה..

כיום פילזן ממשיכה להינות מהמיקום הגאוגרפי שלה גם מבחינה כלכלית. לעיר חיבור תחבורתי הן לפראג והן לגרמניה באמצעות כבישים מהירים. כמו כן, העיר קרובה לשדה התעופה הבינלאומי של צ’כיה ומשיכת השקעות זרות היא אחת מיעדי העיר, כלומר היא נמצאת בתכנית הפיתוח העירונית. הוכחה לכך היא העובדה שפילזן היא העיר הצ’כית היחידה שחברה ברשת מרכזי הסחר הבינ”ל. בכך מצטרפת העיר לכ-330 ערים בעולם ומשתפת משקיעים זרים (חברות ופרטים) במידע עסקי רב ערך.

מבחינה נדל”נית

מבחינה נדל”נית פילזן מהווה את מוקד המשיכה השני בצ’כיה אחרי פראג, וזאת למרות שהיא רק העיר הרביעית בגודלה במדינה. מחירי השכירויות בפילזן נעים בין 3.75-4.2 אירו למ”ר בחודש, כמעט כמו בפראג (3.8-4.25 אירו לחודש למ”ר). למעשה, כבר ב-2013 נרשמה עליה של 12% בשנה במחירי הדירות בפילזן בזמן שבפראג העליות היו מתונות יותר. עם זאת, הטלויזיה הצ’כית דיווחה שבשנת 2017 המחירים באזור פילזן ירדו ב-6.1%.

עם זאת, פילזן היא עיר מעולה להשקעה נדלנ”ית מסיבה אחת: זוהי עיר אוניברסיטאית ובנייה למגורים עבור סטודנטים הוא טרנד שצובר תאוצה בצ’כיה. אתר נוסף טוען שהשקעה בפילזן היא כדאית פעמיים: ההשקעה הראשונית היא מהנמוכות באירופה והתשואה שמתקבלת היא גבוהה יחסית.

כאן תוכלו להרחיב ולקרוא עוד על השקעה בפילזן.

אם תרצו לקבל מידע מאיתנו על אפשרויות ההשקעה בעיר כעת, צרו איתנו קשר ונשמח להציע לכם הזדמנויות השקעה מעניינות בעיר.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן