אפס מס ירושה בצ’כיה

במאמרים קודמים תיארנו למה השקעה בנכסים להשקעה ובנכסי נדל”ן בצ’כיה היא השקעה משתלמת. הנה מבחר מהפוסטים שעסקו בנושאים אלו:

בפוסט זה נציג לפניכם סיבה נוספת לקניית נכס נדל”ן בצ’כיה – מס ירושה אפס

למעשה אף אחד לא אוהב לחשוב על השלב שבו הוא ילך לעולמו, אולם לאחרונה נשאלנו ע״י זוג לקוחות מבוגרים מהו גובהו של מס הירושה בצ׳כיה, כמובן שהם הופתעו לגלות שהוא לא קיים בצ׳כיה ולמעשה עוד באותה פגישה הם החליטו לרכוש בפראג נכס מניב שהם יודעים שילדיהם יהנו ממנו גם לאחר מותם וללא מיסים מיותרים שיכבידו על היורשים.

בהרבה מדינות בעולם כולל בישראל, אדם שקיבל בירושה נכס נדל״ן נדרש לשלם עליו מס ירושה, גובה המס מחושב כאחוזים מערכו של הנכס כאשר האחוזים משתנים ממדינה למדינה.

בצ׳כיה לעומת זאת החל משנת 2014 בוטל מס הירושה והוא למעשה לא קיים, החוק החדש למעשה מאפשר לכם להוריש את נכסי הנדל״ן שלכם ללא מיסוי כלשהו. 

איך לצמצם את העלויות של תהליך הירושה בצ’כיה?

למרות הפטור ממס ירושה בצ׳כיה תהליך הירושה והעברת הבעלות כרוך בעלויות כספיות לעיתים לא מבוטלות כלל. כמעט כל תהליך ירושה מחוייב לעבור אישרור אצל נוטריון, אלו גובים את שכרם כאחוזים מסכום הירושה ולעיתים קרובות זה מתבטא בסכומים גבוהים מאד. הנכס מחויב גם לקבל שמאות ע״י שמאי מקרקעין מוסמך ומאושר ע״י הממשלה. במידה ורוצים לחסוך תהליך זה ואת העלויות הכרוכות בו ניתן לתת במתנה את נכסי הנדל״ן. קרובי משפחה מדרגה ראשונה פטורים ממס בפועל. 

איך למכור נכסי נדל”ן שהתקבלו כירושה מבלי לשלם מס הכנסה?

במידה ואתם מעוניינים לממש את הנכס שירשתם, למרות שנכסי נדל”ן שהתקבלו כירושה אינם מחויבים בתשלום מס ירושה, הם יכולים להיות מחויבים בתשלום מס הכנסה על רווחי הון לאחר שהם נמכרים. לפי החוק הצ’כי כל רווחים מרכישת נכסי נדל”ן נחשבים כהכנסה וממוסים בהתאם. אבל יש יוצא מהכלל – אם בעלי הנכס מחזיקים בנכס שלהם לפחות 5 שנים לפני מכירתו, ההכנסה ממכירת הנכס אינה מחויבת בתשלום מס הכנסה. במקרה שמדובר בנכס נדל”ן שהתקבל בירושה, תקופת הזמן בה המוריש החזיק בנכס לפני מותו נחשבת גם לצורך הפטור ממס רווחי הון. למשל : אם בעל הנכס החזיק בנכס מסוים שנתיים לפני מותו, אזי היורשים שלו יכולים למכור את הנכס תוך 3 שנים מבלי לשלם מס הכנסה.

הורשת נכסי נדל”ן במערכת המסוי הצ’כית 

לפניכם סקירה קצרה של מיסים הקשורים להורשת נכסי נדל”ן בצ’כיה:

  • מס ירושה – אין מס על ירושות בצ’כיה החל מ-2014 
  • מס בעלי נדל”ן – המורישים צריכים להגיש דוח מס על נדל”ן שהם ירשו. הדוח צריך להתקבל במס הכנסה עד סוף ינואר של השנה שאחרי השנה שבה נרשם הנכס על שמם. זו גם תהיה השנה הראשונה שבה הם ישלמו את המס בעלי נדל”ן השנתי.
  • מס רכישה – אין מס רכישה עם נכסי נדל”ן שמועברים במסגרת ירושה. מאז 2016 מס הרכישה מוטל על הקונה לאחר רכישת רכש נדל״ן כלשהו. 
  • מס הכנסה – אין מס הכנסה על נכסי נדל”ן שנתקבלו בירושה. עם זאת, ייתכן ובעלי הנכס החדשים יידרשו לשלם מס הכנסה במידה וימכרו את הנכס מיד (כפי שפורט לעיל) 

ניתן למצוא מידע מפורט על המיסים השונים באתר האינטרנט שלנו. קראו עוד כאן

כפי שאתם נוכחים לדעת, לאחר שרכשתם נכס נדל”ן בצ’כיה, אינכם צריכים לפחד מהפתעות עתידיות לא נעימות בתחום המיסים וכך לא המשפחה שלכם. השקעה בנדל”ן בצ’כיה היא אטרקטיבית אך גם מורכבת במידה ואתם לא תושבי המדינה. אנחנו יכולים לעזור לכם. קראו את הפוסטים שכתבנו המבוססים על נסיון רב שנצבר בעשרות עסקאות נדל״ן עבור לקוחותנו בשנים האחרונות בשוק הנדל”ן הצ’כי או צרו איתנו קשר כאן.

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן