נדל”ן בצ’כיה – 4 הטעויות שיעלו לכם הרבה מאוד כסף

הנדל”ן הצ’כי שוב הפך לבעל עניין רב למשקיעים זרים. המערכת הפוליטית היציבה יחסית, לצד היחלשות המטבע באופן מלאכותי ועליית מחירי הנכסים הם רק חלק מהסיבות לכך.

עם זאת, יש כמה טעויות שאנחנו רואים שישראלים עושים שוב ושוב אשר מקטינות באופן משמעותי את התשואה שהם יקבלו על ההשקעה שלהם בנדל”ן בצ’כיה. הנה ארבעת המרכזיות שבהן:

1. רכישת נדל”ן בצ’כיה דרך חברה S.R.O (בע”מ) צ’כית ולא כאדם פרטי.

החסרונות של רכישה באמצעות חברה s.r.o. לעומת אדם פרטי הם כדלקמן:

  • עלות גבוהה של הקמה ותפעול שוטף של החברה
  • צריך לשמור על תקשורת עם הרשויות כל הזמן
  • מיסוי גבוה
  • אין פטור על רווחי הון שהתקבלו מעליית ערך הנדל”ן
  • משכנתאות גבוהות ב-1%-2% יותר מאשר אדם פרטי

2. מתן אמון בסוכני נדל”ן צ’כיים

אל תטעו, כדי להיות מתווך נדל”ן בצ’כיה לוקח 2 דקות וכ-1000 קרונות צ’כיות. אין בדיקות, אין הדרכות או תקנות שמסדירות את התחום. סוכני נדל”ן צ’כים רבים (לא כולם – יש כמה טובים שם) מעוניינים רק בעמלה שלהם והם יגידו ויעשו את כל מה שצריך כדי להשיג זאת. לקוחות חוזרים לא ממש מעניינים אותם.

אז מה יכול לעשות משקיע כדי להגן על עצמו? הדבר החשוב ביותר הוא לאתר חברת נדל”ן צ’כית אמינה שיכולה להציג המלצות וקבלות. שנית, רצוי שיהיה עו”ד שייצג אתכם. ושלישית, שימו את כל כסף הרכישה בחשבון נאמנות עד שהנכס יעבור על שמכם בטאבו הצ’כי.

3. מחשבה כי שוק דירות היוקרה יביא להחזרים גבוהים מהממוצע בענף

במשך שנים משקיעים פותו על ידי סוכני נדל”ן שצפו כי שוק נדל”ן היוקרה בצ’כיה ייתן להם תשואה גבוהה מהממוצע. זה לא קרה. דירות יוקרה המשיכו לתת תשואות דומות יחד עם עליית ערך דומה למה שקרה בשוק הנדל”ן הכללי.

4. חוסר תשומת לב לקרבה לתחבורה ציבורית

על פי מחקרים שבוצעו על שימוש בתחבורה ציבורית, צ’כיה מובילה באיחוד האירופי עם יותר משליש מהאוכלוסייה שתחבורה ציבורית היא אמצעי ההתניידות העיקרי שלהם. אי לכך מומלץ לזכור זאת בעת בחירת הנכס הבא שלכם בצ’כיה.

אנו נשמח להיות לכם לעזר במציאת הנכס הבא שלכם בצ’כיה. כאן תוכלו לקרוא המלצות שקיבלנו מלקוחותינו

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן