צ’כיה היא יצואנית הצעצועים הגדולה ביותר באירופה

בצ’כית אומרים “Kdo si hraje, nezlobí” ובעברית זה “לילד שמשחק אין פנאי להיות שובב”. אם זה המצב, אז הרבה הורים ברחבי העולם כולל ארה”ב, רוסיה, יפן, וישראל יכולים להודות לייצוא הצעצועים מצ’כיה ול-270 יצרני הצעצועים והמשחקים במדינה.

לפי הנתונים הסטטיסטיים של מכון המחקר Eurostat, צ’כיה היא יצואנית הצעצועים הגדולה באירופה למדינות מחוץ לאיחוד האירופי. לפי הדו”ח של מכון המחקר, הייצור הצ’כי היה אחראי ל-32% מכלל יצוא הצעצועים באירופה והסתכם ב-1.5 מיליארד יורו. מדינות היעד העיקריות לצעצועים מהאיחוד האירופי היו רוסיה ושוויץ (15%כל אחת) וארצות הברית (13%).

נתונים אלו מגובים ע”י הנתונים של האגודה הצ’כית למשחקים וצעצועים. נתוני האגודה מראים עלייה בייצוא הצעצועים הצ’כי של 5% מדי שנה בעשור האחרון. עלייה זו נובעת משני גורמים עיקריים: העובדה שהכלכלה הצ’כית מתקדמת וחזקה והעובדה שצ’כיה היא מדינה מתקדמת מבחינה טכנולוגית יחסית לשכנותיה ממזרח.

אחת מהחברות הצ’כיות היא Efko שמייצרת צעצועים בשני מפעליה במדינה ברציפות מ-1993. החברה מתמחה במשחקי עץ, משחקי חשיבה ומשחקי לוח ונחשבת כתשובה הצ’כי לפליימוביל הודות למשחק Igráček.

חברה צ’כית נוספת היא Detoa שמייצרת צעצועי עץ במפעלה בהרי Jizera. יצור החברה גדל כל שנה ב-8% בשלוש השנים האחרונות ורוב מוצריה מיוצאים (כ-65%), בעיקר לגרמניה ושוויץ אבל גם לארה”ב, סקנדינביה ויפן.

עוד מאמרים על עסקים ויזמות בצ’כיה – כאן

Scroll to Top
יצירת קשר

    X
    צור קשר דילוג לתוכן